Uluslararası sanatçılar Antalya'da

Sanat tarihçisi ve müze uzmanı Suzan Uğurluçam'ın koordinatörlüğünde bu yıl 13'ncüsü düzenlenen 'Uluslararası Sanatçılar Buluşması' karma resim sergisiyle başladı.

Uluslararası sanatçılar Antalya'da

Uluslararası sanatçılar Antalya'da

Antalya Müzesi'nde 'Sanat Kültür Turizm El Ele' sloganıyla düzenlenen 'Uluslararası Sanatçılar Buluşması'na Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Karadağ, Bulgaristan, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Slovenya, Rusya, Sırbistan, Kosova ve Hollanda'dan plastik sanatlar alanında çalışan sanatçılar katıldı.

Serginin açılış kurdelesini Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal, Döşemealtı Eski Kaymakamı Mehmet Baygül, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi Başkanı Ayla Yüksel, küratör Suzan Uğurluçam ve sanatçılar birlikte kesti.

Açılışta konuşan Suzan Uğurluçam, "Sanat festivaline dönüşen uluslararası buluşmanın ilkini 2007 yılında gerçekleştirmiştik. Her geçen yıl katılımcı ülke ve sanatçı sayısı artıyor. Etkinliklerimizle ülkemiz ve Antalya'nın tanıtımına katkıda bulunuyoruz, ülkeler arasında sanatla dostluk köprüleri oluşturuyoruz" dedi.

Suzan Uğurluçam, 3 gün süreli etkinlik kapsamında şehir merkezindeki tarihi mekânların, müze ve ören yerlerinin gezileceğini, bazı sanat atölyelerinin ziyaret edileceğini söyledi.

Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy ise farklı ülkelerden sanatçıları Antalya'da görmekten, ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade etti. Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal da Antalya'nın turizmin yanında kültür-sanat şehri olarak da anıldığını belirterek, farklı ülkelerden sanatçıların Antalya'ya gelmesini, Antalyalı sanatçılarla, sanatseverler ile tanışıp, kaynaşmalarını sağlayan Suzan Uğurluçam'a teşekkür etti.

 

 

Açılışın ardından sanatçılara katılım belgeleri verildi. Etkinliğe Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Antalya Valiliği, Muratpaşa Kaymakamlığı, Büyükşehir, Muratpaşa, Kepez belediyeleri, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, bazı turistik konaklama tesisleri de destek veriyor. DHA

 

 


Yorum Yap