Soylu’nun ‘Stajyer’ benzetmesine Aydın’dan sert yanıt

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında kullandığı ‘stajyer’ ifadesiyle ilgili sert konuştu: “Meral Akşener, devlet terbiyesini, canlı yayında koordineli (!) namaz kılıp, kamera arkasında her türlü filmi çeviren siyaset dublörlerinden öğrenecek değildir. Stajyer dediğiniz Meral Akşener ise, sizin ustalığınızdan Allah'a sığınırız.”

Soylu’nun ‘Stajyer’  benzetmesine  Aydın’dan sert yanıt

Soylu’nun ‘Stajyer’ benzetmesine Aydın’dan sert yanıt

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, yaptığı yazılı açıklamada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında kullandığı ‘stajyer’ ifadesiyle ilgili olarak bir açıklama yaptı. Aydın, Akşener’in Türkiye’nin karanlık dönemlerinden birisi olarak kabul edilen ve kimsenin çıkıp konuşamaya cesaret edemediği 28 Şubat döneminde tanklara eyvallah etmediğini belirterek, “Süleyman Soylu'nun 'stajyer' tanımı kullanması, siyasi nezaket ve gerektirdiği üslup ile bağlarını tamamen kopardığının göstergesidir” dedi.

GERÇEĞİ 20 SENE ÖNCE GÖRDÜ

Aydın,  FETÖ gibi yapılarla mücadeleyi yasal zemine oturtan genelgenin, İçişleri Bakanı Meral Akşener'e ait olduğunu da hatırlatarak, “AKP o genelgeyi FETÖ istedi diye kaldırdı. Süleyman Soylu'nun 15 Temmuz'da anca gördüğü FETÖ gerçeğini, Meral Akşener 20 sene önce gördü! 'Stajyerken' 28 Şubat paşalarına yol vermeyen Meral Akşener, devlet terbiyesini, canlı yayında koordineli (!) namaz kılıp, kamera arkasında her türlü filmi çeviren siyaset dublörlerinden öğrenecek değildir! Stajyer dediğiniz Meral Akşener ise, sizin ustalığınızdan Allah'a sığınırız” diye konuştu. Haber Merkezi

 

 

 

 


Yorum Yap