Başkan’dan ‘Suriyeli yasağına’ veto !..

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Suriyelilerin Gazipaşa'daki plajlara alınmaması yönündeki meclis kararını geri çekti. Yılmaz, konunun mecliste tekrar görüşülerek kaldırılacağına inandığını söyledi.

Başkan’dan ‘Suriyeli yasağına’ veto !..

Başkan’dan ‘Suriyeli yasağına’ veto !..

CHP’li Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz,  Bursa’nın Mudanya İlçesi ile birlikte ülke gündemine oturan Suriyelilerin  plajlara alınmaması yönündeki kararı geri çekti. Akdeniz GERÇEK’e konuşan Başkan Yılmaz,  kendisinin de tasvip etmediğini, kararın mecliste tekrar görüşülerek kaldırılacağına inandığını söyledi.

YILMAZ: YASAYA AYKIRI

Yılmaz,  şöyle konuştu: “Suriyelilerin Gazipaşa'daki plajlara alınmaması yönündeki maddeyi yasaya aykırı bulduğumdan dolayı geri iade etme kararı aldık. Konu mecliste tekrar görüşülecek. Daha öncede açıkladığım gibi dili, dini ve ırkı ne olursa olsun, insanların kurallara uyduğu müddetçe ilçemizdeki tüm plajlara rahatça girmeleri gerektiğini düşünüyordum. Ancak plaj gibi ortak kullanım alanlarında kimsenin de rahatsız edilmemesi gerekiyor. Bu konuda belediyemiz zabıtaları gereken yaptırımları uygulayacaktır.”

GÜVEN: DUYGUSAL DAVRANILDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Ömer Güven de konuyla ilgili şu görüşleri paylaştı: “Zaten yanlış bir karardı. Belediye başkanımız Mehmet Ali Yılmaz da bu yasağa karşıydı. Konuyu geri göndererek çok doğru bir karar aldı. Bence meclisten bu karar çıkarken çok duygusal davranıldı. Bu konuda belediyemize bir çok şikayet geldi.  Olay meclise yansıdı ve bir anda karar alındı. Bir daha ki mecliste konunun çözüleceğini düşünüyorum. Çünkü yasak kanuna da aykırı. Ayrıca ilçemizin böyle bir olayla anılması da bizi son derece üzdü.” Kubilay ELDEMİRCİ

 


Yorum Yap