AKEV’liler kep fırlattı

AKEV Koleji'nin 8'inci sınıf ve lise son sınıf öğrencileri, görkemli bir törenle mezun oldu. Tören sonunda mezun öğrenciler kepleri havaya fırlattı.

AKEV’liler kep fırlattı

AKEV’liler kep fırlattı

Lise 25. Dönem, Ortaokul 7. Dönem mezunlarının verildiği törene AKEV öğretmenleri, veliler ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. 8'inci sınıfların birincisi olan Eylül Karakuzu, mezun olmanın sevincini ve hüznünü bir arada taşıyan duygusal bir konuşma yaptı. Daha sonra lise son sınıfların birincisi J. Günce Kaya, konuşmasıyla hem duygulandırdı hem de alkışlar arasında mezuniyet kütüğüne birincilik plaketini çaktı. Ortaokul Müdürü Şeref Can Aytar ve Lise Müdürü Özlem Ekici, konuşmalarında, öğrencilerini yeni başlangıçlara yapacakları yolculuklarında yalnız bırakmayacaklarını, AKEV kapılarının her daim mezunlarına açık olacağını vurguladı. Törende lise son sınıf öğrencilerinin bir yıl boyunca koruduğu bayrak ve flamayı gelecek yıl mezun olacak öğrencilere öperek emanet etmeleri, davetlileri duygulandırdı. Özel AKEV Lisesi Orkestrası'nın konseri, beğeniyle dinlendi.

MEZUNLAR BELGELERİNİ ALDI

Gecenin finalinde mezun olacak öğrenciler gruplara ayrılarak sahnede yerini aldı. AKEV Koleji Genel Müdürü Hüseyin Karacadal ve Kurucu Müdürü Emrah Akbaba başta olmak üzere okul müdürleri, idareciler ve sınıf öğretmenleri, mezuniyet belgelerini öğrencilere takdim etti. Birbirinden güzel şarkılarla renklenen gecede öğrenciler, müzik eşliğinde kepleri gökyüzüne fırlattı. Tören, velilerin ve öğrencilerin birlikte eğlenmeleriyle sona erdi.(DHA)

 

 

 

 


Yorum Yap