Letonyalı turist sayısında artış

Letonya Ankara Büyükelçisi Peteris Elferts’i makamında kabul eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 2019 yılının ilk 5 ayında Letonyalı turist sayısında geçen seneye göre yüzde 50.2’lik artış olduğunu söyledi. Karaloğlu Letonyalıların Antalya’yı sevdiğini ifade etti.

Letonyalı turist sayısında artış

Letonyalı turist sayısında artış

LETONYALI TURİSTLER ANTALYA’YI SEVDİ

İl Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, 2019 yılının Antalya turizmi için rekorlarla başladığını belirten Vali Karaloğlu, “Antalya turizmde her sene yeni rekorlara koşuyor. Pazarımız ve turizm gelirlerimiz her sene daha da artıyor. Bu senenin ilk beş ayının rakamlarına baktığımızda mutlu olmamak elde değil. Letonyalı turistlerin sayısındaki artış da bizi mutlu ediyor” dedi.

 

2019 yılında Antalya’ya gelen Letonyalı Turist sayısında da geçen seneye göre yüzde 50.2’lik bir artış olduğuna değinen Vali Karaloğlu “Bu rakamların artacağına inanıyorum. Letonyalıların Antalya’yı tercih etmesinde Büyükelçi’nin de katkıları büyük. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Letonya Büyükelçi Elferts, Vali Münir Karaloğlu’’na Letonya’nın tarihi ve kültürel değerlerini anlatan iki kitap hediye etti.(Haber Merkezi)

 


Yorum Yap