Atatürk’e saygısızlık..

Kızılarık Mahallesi’ndeki Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Büyük Kurtarıcı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünün okulun bahçesindeki metruk bir binaya konulması büyük tepki yarattı. Ata’ya bu saygısızlığı yapanların ceza Antalya'da bir okulun damına konulan Atatürk büstü şaşırttı. CHP, bu saygısızlığı yapanların cezalandırılması için Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile yetkilileri göreve çağırdı..

Atatürk’e saygısızlık..

Atatürk’e saygısızlık..

Son yıllarda artan Büyük Kurtarıcı Ulu Önder Gazi Mustafa Atatürk’e yönelik saygısızlıkların bir yenisi Antalya’da yaşandı. Kızılarık Mahallesi’ndeki Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Büyük Kurtarıcı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünün okulun bahçesindeki metruk bir binaya konulması büyük tepki yarattı. Atatürk’e yapılan saygısızlığı sosyal medya üzerinden kınayan CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, sorumluların cezalandırılması istedi, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte yetkilileri göreve çağırdı..

Hasan Şahin, sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi : “Fotoğrafta gördüğünüz gibi, Kızılarık Mahallemizdeki Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Atatürk büstü okulun bahçesinde ki metruk bir binanın damına konulmuştur.  Ülkemizde kimi odaklar, bir yandan Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet’in tüm nimetlerinden yararlanırken bir yandan da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ e hakaret etme alçaklığını gösterebilmektedirler. Bir eğitim kurumunda yaşanan bu rezaletin sorumlularının bulunarak gereğinin yapılması için Milli Eğitim İlçe ve İl Müdürünü, Sayın Kaymakam ve Sayın Vali Münir Karaloğlu’ nu göreve davet ediyorum”(Haber Merkezi)

 

 

 


Yorum Yap