‘İşçi sınıfı üst düzey bilince sahip olmalı'

“Dünden Bugüne Sosyal Güvenlikte Kaybedilen Haklarımız” seminerinde konuşan TÜRK-İş’e bağlı Tez-Koop-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir, işçi sınıfının üst düzey bir bilince sahip olması gerektiğini söyledi.

‘İşçi sınıfı üst düzey  bilince sahip olmalı'

‘İşçi sınıfı üst düzey bilince sahip olmalı'

TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Tez-Koop-İş Sendikası Antalya Şubesi,  Antalya Ticaret Odası (ATSO) Kültür Sanat Merkezinde “Dünden Bugüne Sosyal Güvenlikte Kaybedilen Haklarımız” konulu bir eğitim semineri düzenledi.

Kısa adı Tez-Koop-İş olan TÜRK-İŞ’e bağlı Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası’nın ATSO’daki eğitim seminerine, Sendika Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, Genel Başkan Danışmanı Mehmet Babadağ, Sosyal Güvenlik Uzmanı Mustafa Balkız, Türk-İş’e bağlı Sendikaların Antalya Şube Başkan ve yöneticileri ile Tez-Koop-İş sendikasının sendika işyeri temsilcileri katıldı.

BİLİNÇLİ BİR İŞÇİ SINIFI

TÜRK-İŞ Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, seminerin açış konuşmasını yapan Tez-Koop-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Barış Özdemir, işçi sınıfının üst düzey bir bilince sahip olması gerektiğini belirterek, “Sosyal Güvenliğin çalışanların bugün ve yarınları için önemini vurgularken işçi sınıfının gündeminde çok önemli sorunlarının olduğunu,  siyasal iktidarın şimdi de işçinin son kalesi olan kıdem tazminatına göz diktiğini bu nedenle herkesin son derece dikkatli olması” gerektiğini söyledi.

Daha sonra söz alan Tez-Koop-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Sebahattin Şen, “Eğitimin önemi konusuna vurgu yaptıktan sonra sosyal güvenlik sisteminde yapılan değişiklikler, emeklilikte yaşa takılanlar ve sorunları ile kıdem tazminatı fonu kurulması hakkında yaşanan gelişmeler konusunda Mustafa Balkız’ın çok önemli bilgiler vereceğini” kaydetti. Toplantıya eğitimci olarak katılan sosyal Güvenlik uzmanı Mustafa Balkız, “Sosyal güvenlik haklarımızdaki dünden bugüne yapılan değişiklikler, emeklilikte yaşa takılanlar ve bunların bugün karşılaştıkları sorunlar ile emekli aylıklarının bağlanmasındaki gelişmeler” konularında ayrıntılı bilgiler verdi. (Haber Merkezi)

 

 


Yorum Yap