KIRCAMİ’YE siyasi gelmesin!

Kırcami Bölgesini Geliştirme Kültür ve Dayanışma Derneği’nin önceki dönem başkanı Mustafa Çiviler, Kırcami halkının siyasiler tarafından 30 yıldır oyalandığını iddia ederek, “Her seferinde ‘merak etmeyin bu sefer Kırcami’nin sorunu çözülecek’ dediler ancak yine aynı sıkıntılarla baş başayız. Bundan sonra bu halk bu mahallelerde hiçbir siyasetçiyi görmek istemiyor. Bu konuyu çözmeden Kırcami’nin sınırlarına bile girmesinler” dedi.

KIRCAMİ’YE  siyasi gelmesin!

KIRCAMİ’YE siyasi gelmesin!

Kırcami Bölgesini Geliştirme Kültür ve Dayanışma Derneği’nin(KIRYADER) önceki dönem başkanı Mustafa Çiviler, her dönem Kırcami’nin imara açılacağı sözü veren ancak bunu gerçekleştiremeyen siyasilere adeta ateş püskürdü. Çiviler, Akdeniz GERÇEK’e yaptığı özel açıklama artık Kırcami ile ilgili sözün bittiğini belirterek, “Biz tapularımızı almışız, Bakanlığın onaylamış olduğu Toprak Korumu Kurulu Kararıyla ilgili Şehir Plancılarının açmış olduğu dava şimdi gün yüzüne çıkıyor. Artık bunun değerlendirmesini nasıl yapayım? Bu konuyla ilgili 30 yıldır uğraşılıyor, ne istediklerini bir türlü aklımız almıyor. Kırcamili çok öfkeli.  Hiç kimse ile oturup bu konuyu konuşamıyoruz, herkes adeta sinir küpü oldu. Bu konuyla ilgili hiç kimseyi görmek istemiyorlar” dedi.

ANTALYA’NIN AYIBIDIR

Özellikle seçim döneminde bütün siyasi partilerin temsilcilerinin Kırcami’ye gelip halkın ağzına bir karış bal çaldığını hatırlatan Çiviler, “Her seferinde ‘Siz merak etmeyin bu sefer Kırcami’nin sorunu çözülecek’ dediler ancak yine aynı sıkıntılarla baş başayız. Bu zamana kadar bu işin çözümlememesi Antalya için bir ayıptır. Burası kentin içinde kalmış mantıksız bir boşluk. Birisi gelsin buranın mantığı bana anlatsın. Bunun artık sağı, solu, ortası başı yok. Kırcamililer olarak biz bütün siyasi partilere, belediye başkanlarına kızgınız. Biz Menderes Türel zamanını da gördük, Akaydın hoca zamanını da. Muratpaşa’da Süleyman Evcilmen’i gördük, Ümit Uysal’ı görüyoruz. Herkese görüyoruz. Biz artık laf değil, iş istiyoruz, icraat istiyoruz” diye konuştu.

KIRCAMİ’YE GİRMESİNLER

Kırcami halkının siyasiler tarafından 30 yıldır oyalandığını iddia eden Çiviler, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ne var bu Kırcami’sinde de bizi oyalıyorlar anlamış değilim. Biz bu arazileri çalmadık, Hazine ya da Vakıf arazisi değil, 2B arazisi değil. Atamızdan dedemizden kalmış mülklerimiz. Orada 5-6 mahallede oturan insan sayısı nüfusta 22-23 bin civarında gözüküyor. Ama orada arsası ya da hak sahibi olan 120 bin civarında insan var. Beni yurt içinden ve yurt dışından arayıp Kırcami’de arsası olduğunu söyleyen gelişmeleri takip eden binlerce insan var. Dolayısıyla bu işi yapacaklarsa yapsınlar yapmayacaklarsa bıraksınlar bu işi. Biz Büyükşehir Belediyesine Ankara’dan ya da Bakanlıklardan resmi yazının gelmesini bekliyoruz. Bundan sonra bu halk bu mahallelerde hiçbir siyasetçiyi görmek istemiyor. Bu konuyu çözmeden Kırcami’nin sınırlarına bile girmesinler.” Kubilay ELDEMİRCİ


Yorum Yap