CHP’li eski yöneticilerden tüzük hatırlatması

‘’Kök’ün sözünü ettiği fotoğraf kuralları ve karşılama programları parti tüzüğümüzde yoktur. Ama parti tüzüğümüzde her kademe seçimlerde cinsiyet ve gençlik kotası vardır ve kesindir” dediler.

CHP’li eski yöneticilerden tüzük hatırlatması

CHP’li eski yöneticilerden tüzük hatırlatması

Deniz Baykal’ın resminin indirilmesi ve havaalanında karşılanması ile ilgili CHP İl Başkanı Devrim Kök,  “Sayın Eski Genel Başkanımız Deniz Baykal’ın fotoğrafı, İl Başkanlığı makamının tam arkasında, mevcut genel başkanımızla eşit ebatta, daha geniş açılı görünümdeyken, tüzüksel hiyerarşiye uygun olarak buradan kaldırılmış ve eski genel başkanlarımızın resimlerinin sıralı vaziyette olduğu kısma asılmıştır ve havaalanı karşılamaları parti tüzüğüne uygun olarak, partimizin yönetim hiyerarşisi esas alınarak yapılacak olup, istisnai haller dışında Sayın Genel Başkanımıza münhasıran gerçekleşecektir” demişti.

Önceki gün gazetemizi arayan bir önceki dönem il yöneticileri, ‘’Kök’ün sözünü ettiği fotoğraf kuralları ve karşılama programları parti tüzüğümüzde yoktur. Ama parti tüzüğümüzde her kademe seçimlerde cinsiyet ve gençlik kotası vardır ve kesindir” dediler. Eski yöneticiler, “Sayın İl Başkanı, CHP Tüzüğü’nü ihlal ederek seçim kazanmıştır. Disiplin Kurulu ve Kurultay Delegeliği’nde tüzüğün amir hükümlerine uymayarak seçimlerde kendisine avantaj sağlamıştır. O zaman CHP Tüzüğü aklına gelmeyen Başkan’ın bugün tüzükte yazmayan konulardan yola çıkarak Baykal’la husumet yaratması manidardır” şeklinde konuştular.

 

 


Yorum Yap