Yolcudan önce kum torbası taşıyor

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler varken Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel tarafından açılışı yapılan, Büyükşehir’i CHP kazanınca seferleri durdurulan Varsak-Otogar hattında kum torbalı deneme sürüşlerine başlandı.

Yolcudan önce kum torbası taşıyor

Yolcudan önce kum torbası taşıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 3. Etap Raylı Sistem Varsak-Otogar Hattında kum torbalı deneme sürüşleri başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in üzerinde hassasiyetle durduğu tramvay seferleri, güvenlik testlerinin tamamlanmasının ardından Varsak-Otogar hattında yolculu seferlere başlanması planlanıyor. 

 Daha önce testleri tamamlanmadan açılışı yapılan ve daha sonra seferleri durdurulan 3. Etap Raylı Sistem Varsak Otogar hattında eksiklerin giderilmesine yönelik test çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Güvenlik testleri kapsamında tramvay yolcu taşımaya başlamadan önce kum torbaları ile deneme sürüşlerine başlandı. Testlerin başarıyla sonuçlanmasının ardından tramvay  Ağustos’ta yolcu taşımaya başlaması hedefleniyor.

 

VAGONLAR KUM TORBASI TAŞIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, kamu menfaati doğrultusunda hizmet verebilmesi için yapılması gereken testler bitirilmeden yolcu taşımaya başlayan 3. Etap Raylı Sistem Varsak-Otogar Hattında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla başlayan 28 ayrı test büyük ölçüde tamamlandı. Bu kapsamda prototip testi, üretim testi, montaj sonrası testler, kabul testleri, sistem testleri, entegrasyon ve arayüz çalışma testleri, ve güvenlik testleri başarıyla gerçekleştirildi. Son olaraksa güvenlik testleri kapsamında tramvay vagonlarına 20 ton kum torbaları yüklenerek, enerji iletim hattı, tramvay ve rayların uyumu test ediliyor.

 

29 Temmuz itibariyle ”deneme işletmesi” kapsamında çalıştırılmaya başlanan Varsak-Otogar hattında olması gereken işletme performansı sağlanana kadar deneme sürüşleri aralıksız devam edecek. Tramvayın test sürüşlerinin ardından Ağustos’ta yolcu taşımaya başlaması planlanıyor. (Haber Merkezi)

 

 

 

 


Yorum Yap