Çokal GİK üyesi seçildi

İYİ Parti’nin Ankara’da gerçekleştirilen 4.Olağanüstü Kurultayı’nda Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, Genel İdare Kurulu(GİK)üyeliğine seçildi..

Çokal GİK üyesi seçildi

Çokal GİK üyesi seçildi


İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, partinin en yetkili organı olan  Genel İdare Kurulu asil üyeliğine seçildi. Diğer Antalya Milletvekili Feridun Bahşi ise GİK’e yedek listeden girdi.. İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, “Partimizin 4. Olağanüstü Kurultayı, demokrasi şöleni olarak gerçekleşmiştir" dedi. Antalya'dan Tuba Vural Çokal Asil üyeliğe seçilirken Feridun Bahşi’nin de Yedek üyeliğe girmesinin kendilerini ayrıca sevindirdiğini ifade eden Aydın, “Yeni seçilen Genel İdare Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerine başarılar dilerim” dedi.

ANTALYA’DAN İKİ İSİM

İYİ Parti’den verilen bilgiye göre, İl Başkanı Ahmet Aydın, geçen hafta Cumartesi günü "Bugün geleceğin ilk günü" sloganıyla toplanan ve Pazar günü sona eren kurultayda, Mayıs ayında gerçekleştirilen tüzük kurultayındaki değişiklikle üye sayısının 80'den 50'ye düşürüldüğünü, GİK’e Antalya’dan asil ve yedek olmak üzere iki üyenin girmesinin sevindirici olduğunu söyledi,.

Uzun yıllardır Türkiye'de hiçbir partinin kurultayında görülmeyen bir uygulamanın İYİ Parti kurultayında gerçekleştiğini hatırlatan Ahmet Aydın, "İYİ Parti'nin kurumsallaşmasında ön önemli adımlardan birisi olan 4. Olağanüstü Kurultay'ımızın en önemli özelliği, GİK seçiminin ilk kez, delegenin istediği isimlere oy vermesini sağlayan 'çarşaf liste' ile yapılması ve Genel Başkanımız Meral Akşener'in, genellikle genel başkanların tercihini belirten 'anahtar liste' çıkarmamasıdır. 'Han sussun, delege konuşsun' diyen Genel Başkanımız, kendi delegesinin iradesinden köşe bucak kaçanlardan olmadığını göstermiştir. İYİ Partililer olarak biz, delegenin imzasını yok saymak için iktidara yanaşanlardan değiliz. Biz, koltuğumuzu korumak uğruna, kırk takla atanlardan da değiliz. Biz, Türkiye için vadettiği demokrasiyi, kendi partisinden esirgeyecek kadar şuursuz, hiç değiliz" diye konuştu.(Haber Merkezi)

 

 

 


Yorum Yap