Vali Altıparmak’tan çölleşme uyarısı

Antalya’da görev yapmış sevilen Valilerden Ahmet Altıparmak, Antalya-Ankara arası yaptığı uçak seyahati sonrasında gördüğü manzarayı paylaştı. Altıparmak, “Bazen çok sık, bazen daha seyrek ama bu son uçuşumda Toroslar sonrası gördüğüm çölleşme beni dehşete düşürdü” dedi.

Vali Altıparmak’tan  çölleşme uyarısı

Vali Altıparmak’tan çölleşme uyarısı

Yeşil alanların, tarım topraklarının hızla imara açıldığı, betonlaşma sonrasında su kaynaklarının daraldığı, taş ve mermer ocaklarının ormanları tehdit ettiği, sit alanlarına otel projelerinin gündeme geldiği, spor alanlarının akaryakıt istasyonu yapıldığı bir dönemde Antalya’da 2010-2013 döneminde görev yapmış Vali Ahmet Altıparmak’ın uyarısı dikkat çekti. Son 10 yıldır Antalya-Ankara arasında sık sık uçak seyahati yapan Altıparmak, gördüğü çölleşmenin kendisini dehşete düşürdüğünü paylaştı.

 UMARIM YANILIYORUMDUR!

Çevre hassasiyeti ile bilinen duyarlı devlet insanı Altıparmak, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: “On yıldır, Antalya Ankara uçak seyahati yaparım. Bazen çok sık, bazen daha seyrek ama bu son uçuşumda Toroslar sonrası gördüğüm çölleşme beni dehşete düşürdü. Umarım yanılıyorumdur. Umarım önceki Ağustos uçuşlarımı unutmuşumdur.”

 Songül BAŞKAYA

 


Yorum Yap