40 milyonluk merkezde 40 BİN LİRALIK DÜĞÜN

Kamuoyu EXPO 2016 Antalya’nın düğün salonuna dönüştürülmesini tartışırken, Kepez Belediyesi’nin 40 milyon lira harcayarak yaptığı 2 bin kişilik Mimar Sinan Kongre Merkezi de birkaç farklı etkinlik dışında ihale yoluyla düğün salonlarına dönüştürüldü. Yüklenici firma, kapasiteyi 5 bin kişiye çıkartarak 40 bin ile 110 bin lira arasında düğün organizasyonları yapıyor.

40 milyonluk merkezde 40 BİN LİRALIK DÜĞÜN

40 milyonluk merkezde 40 BİN LİRALIK DÜĞÜN

Kamuoyu EXPO 2016 Antalya’nın düğün salonuna dönüştürülmesini tartışırken, Kepez Belediyesi’nin 40 milyon lira harcayarak yaptığı 2 bin kişilik Mimar Sinan Kongre Merkezi de birkaç farklı etkinlik dışında ihale yoluyla düğün salonlarına dönüştürüldü. Yüklenici firma, kapasiteyi 5 bin kişiye çıkartarak 40 bin ila 110 bin lira arasında düğün organizasyonları yapıyor.

Kepez Belediyesi, ‘Tarihinin en büyük yatırımlarından birisi’ olarak lanse ettiği ve temelini 23 Nisan 2013’te törenle attığı Dokuma bölgesindeki ORÜS arazisi üzerinde 2 bin kişilik Mimar Sinan Kongre Merkezi’ni 40 milyon lira harcayarak 7 Ekim 2016’da hizmete açmıştı. Temel kazısı 13 metre derinliğinde yapılan tesisin, olası bir depremden etkilenmemesi için 10 blok halinde inşa edildiği açıklanmıştı. Kepez Belediyesi, 19 bin 73 metrekare alana sahip merkezin 5 yıldızlı otel konforunda hizmeti ve dekorasyonu hayranlık uyandırdığı da Belediye Basın Bürosu’nun haberinde vurgulanmıştı. Mimar Sinan Kongre Merkezi’nin açılışıSağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği iş birliğinde düzenlenen Fiziksel Aktivite Uygunluk Reçetesi Karnesi Liderlik Eğitimi Programı, binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilmişti.

‘MASAL TADINDA DÜGÜN

Kepez Belediyesi’nin 40 milyonluk en yüksek bütçeli tesisi olan Mimar Sinan Kongre Merkezi,  birkaç etkinlik dışında düğün salonlarına dönüştü.  Mimar Sinan Kongre Merkezi’ni Kepez Belediyesi’nden kiralayan firma, firma kapasiteyi 5 bin kişiye çıkartarak 40 ila 110 bin lira arasında düğün organizasyonları yapıyor. Firmanın düğün salonları için sosyal medyadan yapılan duyurularda şu ifadelere yer verildi: “Masal tadında bir organizasyonla dünya evine girmek isteyen çiftleri Mimar Sinan Kongre Merkezi Kepez’e davet ediyoruz. Antalya’nın en gözde etkinlik mekânlarından biri olarak uzun yıllar boyunca faaliyet gösteriyoruz. Yenilikçi ve kaliteli hizmet anlayışımızla fark yaratıyor, misafirlerimizin konforlu, bir o kadar da eğlenceli bir gün geçirebilmelerini sağlıyoruz. Mimar Sinan Kongre Merkezi ev sahipliğinde hangi organizasyonları mı gerçekleştirebilirsiniz? Herkesin ihtiyacına göre oluşturulmuş davet alanlarımızda düğün, nişan, kına ve bekârlığa veda partileri, kurumsal etkinlik ve eğlenceler, seminer, bayi toplantıları gibi özel davetlere ev sahipliği yapıyoruz.”

5 BİN KAPASİTELİ DÜĞÜN SALONU

Kepez Belediyesi, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nin 2 bin kişi kapasiteli inşa etse de aynı anda birkaç salonda bile düğün organizasyonu yapan firma, tanıtımında kapasitenin 5 bine çıktığını ifade ediyor. Firmanın tanıtımında şöyle deniyor: “5000 Kişi kapasiteli tesisimizde her etkinliğin türüne uygun olarak hazırlanmış salonlarımız bulunuyor. Düğün organizasyonlarınız için banket düzeninde hazırlanmış 1000-2000 aralığında değişen balo salonumuzu size tahsis ediyoruz. Modern ve teknolojik alt yapısına sahip olan salonumuzda organizasyonlarınız için gerekli bütün ekipmanları biz sağlıyoruz. Eğlenceli bir gün geçirebilmeniz için profesyonel orkestra ve ses sanatçılarıyla anlaşıyor, isterseniz kutlamanıza özel repertuvar da hazırlayabiliyoruz.Göz kamaştırıcı salonlarımızda davetli sayınıza uygun olarak yuvarlak masa ve sandalyelerin yerleşim planını oluşturuyor, konuklarınızın konforlu bir şekilde zaman geçirmesini sağlıyoruz. Masa ve sandalye giydirmelerinde renk alternatifleri sunuyor, mekân girişi süslemesi, gelin ve damat masası hazırlanması ve masa arkası dekor kurulumunu isteklerinize bağlı kalarak özenle yapıyoruz. Mimar Sinan Kongre Merkezi düğün organizasyonları için Antalya’da çiftlerin tercih ettiği bir adres.”(İbrahim AKKAYA)

 

  

 

 


Yorum Yap