AKP, Kadınlar Plajı’na tosladı

AKP’nin Antalya’da CHP’li Büyükşehir Belediyesi’ni kamuoyu önünde yıpratma çabaları bir kez daha ters tepti. AKP Alanya Kadın Kolları'nın Aysultan Kadınlar Plajı'nda yaptığı plajın siyasi nedenlerle kapatıldığını öne sürdü. Ancak plajın bakanlık tarafından kaldırıldığı anlaşıldı.

AKP, Kadınlar Plajı’na tosladı

AKP, Kadınlar Plajı’na tosladı

AKP Alanya Kadın Kolları'nın Aysultan Kadınlar Plajı'nın siyasi nedenlerle kapatıldığı iddiası asılsız çıktı.. AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın belediye şirketleri üzerinden CHP’ye yüklenme çabası gibi Alanya Aysultan Kadınlar Plajı’nın siyasi nedenlerle kapatıldığı iddiası da ters tepti.. Plajı Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin değil, Bakanlık tarafından kapatıldığı ortaya çıktı. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek adına iddialara ANET Hukuk Müşaviri Müge Gezginci, yazılı bir açıklama ile cevap verdi.  Avukat Gezginci açılmasında şu görüşlere yer verdi: “Antalya Büyükşehir Başkanlığı’ndan, Menderes Türel döneminde halkın hizmetine sunulan Aysultan Kadınlar Plajı, 09.05.2016-08.05.2019 tarihleri arasında kiralanmıştır. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek 31.03.2019 seçiminden sonra görevine başlamıştır. Muhittin Böcek’in göreve başlamasından 40 gün sonra, Aysultan Kadınlar Plajı’nın sözleşmesi sonra ermiştir. 

BELGELERLE KONUŞUYORUZ 

07.05.2019 tarihinde, yani sözleşmenin süresi dolmadan henüz 1 gün önce, Antalya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne, sözleşme süresinin 3 yıl uzatılması için başvuruda bulunulmuştur. Antalya Valiliği de, 31.07.2019 tarihinde, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na, kiralama talebi dosyasını, Antalya 2 Numaralı Tabiat Varlıklarını Koruma Komisyonu aracılığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teslim edilerek; Bakanlıkça DEĞERLENDİRİLMESİ hususunda yanıt vermiştir.

Türkiye genelinde de, mevcut iktidarın, CHP’li belediyelerin iştirak şirketlerini çalıştırmamak için yasal zemine dayandıramadan türlü sebepler ürettiği göz önünde bulundurulduğunda; yaşanılan bu durumun maalesef ki normal olması hayatın olağan akışı içindedir.

Hangi HAK VE YETKi ile sorusuna gelince..; 

Daha 1800’lü yıllarda, kadın hakları mücadelesi vererek, kadın haklarını yasal bir zemine oturtan ve Türkiye’de bu konuda ilk olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadını ötekileştirmek bir yana, kadının insan hakkı adına Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesini sağlayan partidir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in seçim öncesi kadın politikaları ile ilgili projeleri oluşum aşamasındadır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in, toplumsal cinsiyet eşitliğine verdiği önem, kadrosunda önemli yerlerde beraber çalıştığı kadın arkadaşlarımızın varlığı nedeniyle de ortadadır. Dolayısıyla, Aysultan Kadınlar Plajı ile ilgili açıklama yapan arkadaşlarımızın; hukuki boyutu araştırmadan, objektif ve nesnel gerçekliklerden uzak, sırf gündem yaratmak ve akıl karıştırmak için yapılan dayanıksız açıklamalar yerine, halkımız adına yaratıcı ve destekleyici projelerde aramızda olmalarını talep ederiz.” (Haber Merkezi)

 


Yorum Yap