Hastanelerin işbirliği protokolü imzalandı

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesi işbirliği protokolü imzalandı. Akdeniz Üniversitesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokole Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başmüdürü Prof. Dr. Mustafa Yıldıran, Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Vefa Sayraç, ve Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür katıldı.

Hastanelerin işbirliği protokolü imzalandı

Hastanelerin işbirliği protokolü imzalandı

Akdeniz Üniversitesi’nden verilen bilgiye göre, işbirliği protokolü ile psikiyatri birimlerinde görev yapacak olan hemşirelere görevlerinin gerektirdiği yeterliliklerin kazandırılması için düzenlenen Psikiyatri Hemşireliği Sertifika Programı kapsamında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesi işbirliği çerçevesinde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde (TRSM) yapılacak uygulama eğitiminde katılımcıların bilgi, beceri ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

 

Protokol töreninde konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, ‘Akdeniz Üniversitesi olarak birçok alanda pek çok farklı kurum ve kuruluşla işbirliği protokolleri yapıyoruz. Bugün Atatürk Devlet Hastanesi ile gerçekleştirmiş olduğumuz işbirliği protokol ile de Psikiyatri Hemşireliği Sertifika Programı kapsamında Psikiyatri hemşirelerinin bilgi, beceri ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyoruz. İmzaladığımız işbirliği protokolünün her iki kuruma ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum.’ diye konuştu.(Haber Merkezi)

 

 


Yorum Yap