Cezaevinden başkan adayı olacak !..

Eski Başkan Mehmet Ali Alkan’ın yolsuzluk iddiasıyla tutuklanmasından sonra 3 kişilik kayyum heyetiyle yönetilmeye başlanan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odasının Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu, 6 Ekim Pazar günü yapılacak. Niyazi Özçelik, başkan adaylığını açıklayan ilk isim olurken, halen tutuklu olan eski Başkan Mehmet Ali Alkan’ın da yeniden aday olacağı bildiriliyor..

Cezaevinden başkan adayı olacak !..

Cezaevinden başkan adayı olacak !..


En çok üyeye sahip meslek örgütü olan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın seçimli Olağanüstü Genel Kurulu 6 Ekim Pazar günü Kepez Arena’da yapılacak. Eski Başkan Mehmet Ali Alkan’ın Temmuz ayının ilk günlerinde 12 kişi ile birlikte yolsuzluk iddiasıyla gözaltına alınıp, tutuklanmasından sonra Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’na  Antalya Servisçiler Odası Başkanı Süleyman Şahin, Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı  İsmail Öz ve Antalya Lastikçiler Odası Başkanı Bayram Dal’dan oluşan 3 kişilik kayyum heyeti atanmıştı. Kayyum heyetinin çalışmaları sonucunda 6 Ekim Pazar günü seçimli olağanüstü genel kurula gidilmesinin kararlaştırıldığı bildiriliyor.

TUTUKLU ALKAN ADAY OLUYOR

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın 6 Ekim Pazar günü Kepez Arena’da yapılacak olağanüstü genel kurulunda yolsuzluk iddiasıyla halen cezaevinde tutuklu bulunan eski Başkan Mehmet Ali Alkan’ın başkanlığa aday olacağı belirtiliyor. Alkan’ın kesinleşen bir mahkeme kararı olmadığı için başkan adayı olmasında yasal bir sakınca bulunmadığı ifade ediliyor. Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağanüstü genel kurulu için başkan adaylığı açıklayan ilk isim Alkan’a karşı seçimi 3 oy farkıyla kaybeden Niyazi Özçelik oldu. 6 Ekim’de yapılacak genel kurulda seçilecek başkan adayı 1,5 yıl yönetecek. Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimleri 4 yılda bir yapılıyor.

DERE ÖZÇELİK’İ DESTEKLEYECEK

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’na yakın kaynaklar, başkan adaylığı düşündüğü belirtilen Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(AESOB)Yönetim Kurulu Başkanı Adlıhan Dere’nin bu kararından vazgeçtiği, 6 Ekim’de yapılacak seçimde başkan adayı Niyazi Özçelik’i destekleyeceğini öne sürüyor. Aynı kaynaklar, Dere’nin Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın 1,5 yıl sonra yapılacak genel kurulunda başkan adayı olmayı planlandığını iddia ediyor.                (İbrahim AKKAYA)

 

 

 

 

 

 


Yorum Yap