Antalya Barosu da ‘Kurultay’ dedi..

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan Yeni Adli Yılın açılış törenin katılmayan 51 meslek örgütü arasında yer alan Antalya Barosu’nun Başkanı Polat Balkan, delegelerin dilekçeli talebi doğrultusunda Türkiye Barolar Birliği’ne seçimli olağanüstü genel kurulu toplama çağrısı yaptıklarını açıkladı.

Antalya Barosu da ‘Kurultay’ dedi..

Antalya Barosu da ‘Kurultay’ dedi..


Türkiye Barolar Birliği(TBB)Genel Başkanı Metin Feyzioğlu ile Barolar arasına bur süreden beri devam eden kriz, TBB Başkanı Feyzioğlu’nun Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan Yeni Adli Yılın açılışına 52 Baro’nun muhalefetine rağmen katılması zirve yaptı, Ankara ve İstanbul’dan sonra Antalya Barosu da seçimli olağanüstü genel kurul toplanması için harekete geçti..

Seçimli Olağanüstü Genel Kurul çağrısını doğrulayan Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, şu açıklamayı yaptı : “TBB Antalya Barosu delegelerinden bazı meslektaşlarımızın 19/02/2019 tarih ve 2266 sayılı dilekçesi üzerine, Antalya Barosu Yönetim Kurulu tarafından 27/02/2019 tarih ve 24/18 sayılı kararla "TBB Yönetim Kurulu'nca Avukatlık Kanunu'nun 115/2 maddesi gereğince seçim gündemli olağanüstü genel kurul toplantı çağrısı yapılması” için karar alınmış ve bu karar 29/03/2019 tarih ve gündem 24/18 sayılı kararla TBB Başkanlığı'na gönderilmiştir. Gelinen aşamada, her durumda ve her koşulda, kararımızın arkasında durduğumuzu; TBB'nin, TBB’ye rağmen, hukuk devleti ve insan hakları mücadelesinden sapmasına, savrulmasına izin vermeyeceğimizi, basının ve kamuoyunun bilgisine sunarız

KURULTAY PEŞİNDE KOŞMUYORUZ

Baroların seçimli olağanüstü genel kurul çağrılarını değerlendiren Türkiye Barolar Birliği(TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu,ise  Türkiye Barolar Birliği'nin sürekli kurultay peşinde koşan bir yapı olmadığını belirterek, "3 ay önce genel kurulumuzu yapmışız. Biz ne yapmışız ki, bazı sevgili arkadaşlarım böyle tepki gösteriyor' diye sordum arkadaşlarıma. Biz Yargı Reformu Strateji Belgesiyle bin değil, yüz bin değil bir kalemde 250 bin genç avukata yeni iş imkanı yaratıyoruz. Biz avukatlarımıza iş imkanı buluyoruz. Bundan niye rahatsız olunuyor?" dedi.(Haber Merkezi)

 


Yorum Yap