İnsanı okumak önemli!..

POYD’un geleneksel toplantısına konuşmacı olarak katılan Öğretim Görevlisi Ertan Beceren, “İnsanı okuyup anlamak ve ona göre yönetmek en önemli ilke”

İnsanı okumak önemli!..

İnsanı okumak önemli!..

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin geleneksel toplantısının konuğu olan Öğretim Görevlisi Ertan Beceren, turizmcileri  kurum felsefesi, yönetim, kurum içi çatışmaların stratejik çözümleri konularında bilgilendirdi. Ertan Beceren,  kurumların yönetimi hakkında konuşmasında turizm profesyonelleriyle yönetimsel tüyoları paylaştı. "Kurumlarınızda, çalışanlarınızı ikna etmeyin, inandırın. Kurum içinde edep, adap ve usül önemli bir unsur. Yönetici olarak söylemlerinize dikkat edin. Kurum içi ortak bir dil oluşturun ve kurumsal sistem iyi kurun ki ki şahıslar değişse de işleyiş aksamasın "dedi.

 

VEFASIZ VE DEĞİŞEN İNSAN PROFİLİ

Ertan Beceren,şunları söyledi : ,  "Vefasız  ve değişken insan profili ile karşı karşıyayız bunu çözmenin yolu psikoloji ve felsefedir. Kurum felsefesi, yönetici felsefesi ve çalışan felsefesi ayrı ise kurum içi çatışma ortaya çıkar. Sürdürülebilir ve istikrarın sağlaması için kurumun kalp grafiğini çıkarın. Sonuç olarak; insanı okuyup anlamak ve ona göre yönetmek en önemli ilke. Stratejik düşünce ile yönetim şart. Olaylara hâkim olarak senaryo yazmalı bu şekilde kurum içi yönetim sağlamlaştırılmalısınız" (Haber Merkezi)

 


Yorum Yap