Hoca’dan ‘Duayen’lere imalı ‘MarkAntalya’ göndermesi

Doç. Dr. Nihat Dipova, Antalya’nın merkezine adeta bir hançer gibi saplanan MarkAntalya binası ile çok imali bir paylaşımda bulundu: “Ortada bir estetik suçu olduğu delilleriyle birlikte sabit. Belediyelerde koltuk işgal etmiş kimseler, anlı şanlı mimarlar, mühendisler, duayenler; biraz cemiyet yapın, tanışma fırsatı bile bulabilirsiniz. Müteveffa olanlar için ise ‘insan ölür kalır eseri’ diyerek şükranlarımızı sunalım.”

Hoca’dan ‘Duayen’lere imalı ‘MarkAntalya’ göndermesi

Hoca’dan ‘Duayen’lere imalı ‘MarkAntalya’ göndermesi

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nihat Dipova, sosyal medya paylaşımında Antalya’nın merkezine adeta bir hançer gibi saplanan meşhur MarkAntalya binası ile çok imali bir paylaşımda bulundu. Paylaşımında İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi tarafından düzenlenen “Antalya Kentine Karşı İşlenen Suçlar” fotoğraf yarışmasında üçüncü seçilen fotoğrafı paylaşan Doç. Dr. Dipova, “Ortada bir estetik suçu olduğu delilleriyle birlikte sabit. Faili meçhul mü? Faili meşhur mu? Araştırmalı. Bence meşhur”  diyen Dipova, açıklamasının sonunda belediyelerde koltuk işgal eden, anlı şanlı mimarlar, mühendisler ve duayenlere de mesaj göndermeyi de ihmal etmedi: “Biraz cemiyet yapın, tanışma fırsatı bile bulabilirsiniz. Müteveffa olanlar için ise "insan ölür kalır eseri" diyerek şükranlarımızı sunalım.”


İŞTE O PAYLAŞIM

''Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir'' bu cümle bir Atatürk vecizesi midir? Araştırmak lazım. Aşağıdaki fotoğraf İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi tarafından düzenlenen ‘Antalya Kentine Karşı İşlenen Suçlar’ fotoğraf yarışmasında üçüncü seçilmiş. Ortada bir estetik suçu olduğu delilleriyle birlikte sabit. Faili meçhul mü? Faili meşhur mu? Araştırmalı. Bence meşhur. Belediyelerde koltuk işgal etmiş kimseler, anlı şanlı mimarlar, mühendisler, duayenler..... biraz cemiyet yapın, tanışma fırsatı bile bulabilirsiniz. Müteveffa olanlar için ise ‘insan ölür kalır eseri’ diyerek şükranlarımızı sunalım.” Kubilay ELDEMİRCİ


Yorum Yap