Hoca’dan ‘Duayen’lere imalı ‘MarkAntalya’ göndermesi

Prof. Dr. Nihat Dipova, Antalya’nın merkezine adeta bir hançer gibi saplanan MarkAntalya binası ile çok imali bir paylaşımda bulundu: “Ortada bir estetik suçu olduğu delilleriyle birlikte sabit. Belediyelerde koltuk işgal etmiş kimseler, anlı şanlı mimarlar, mühendisler, duayenler; biraz cemiyet yapın, tanışma fırsatı bile bulabilirsiniz. Müteveffa olanlar için ise ‘insan ölür kalır eseri’ diyerek şükranlarımızı sunalım.”

   Hoca’dan ‘Duayen’lere imalı  ‘MarkAntalya’ göndermesi

Hoca’dan ‘Duayen’lere imalı ‘MarkAntalya’ göndermesi


Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nihat Dipova, sosyal medya paylaşımında Antalya’nın merkezine adeta bir hançer gibi saplanan meşhur MarkAntalya binası ile çok imali bir paylaşımda bulundu. Paylaşımında İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi tarafından düzenlenen “Antalya Kentine Karşı İşlenen Suçlar” fotoğraf yarışmasında üçüncü seçilen fotoğrafı paylaşan Prof. Dr. Dipova, “Ortada bir estetik suçu olduğu delilleriyle birlikte sabit. Faili meçhul mü? Faili meşhur mu? Araştırmalı. Bence meşhur”  diyen Dipova, açıklamasının sonunda belediyelerde koltuk işgal eden, anlı şanlı mimarlar, mühendisler ve duayenlere de mesaj göndermeyi de ihmal etmedi: “Biraz cemiyet yapın, tanışma fırsatı bile bulabilirsiniz. Müteveffa olanlar için ise "insan ölür kalır eseri" diyerek şükranlarımızı sunalım.”

İŞTE O PAYLAŞIM

''Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir'' bu cümle bir Atatürk vecizesi midir? Araştırmak lazım. Aşağıdaki fotoğraf İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi tarafından düzenlenen ‘Antalya Kentine Karşı İşlenen Suçlar’ fotoğraf yarışmasında üçüncü seçilmiş. Ortada bir estetik suçu olduğu delilleriyle birlikte sabit. Faili meçhul mü? Faili meşhur mu? Araştırmalı. Bence meşhur. Belediyelerde koltuk işgal etmiş kimseler, anlı şanlı mimarlar, mühendisler, duayenler..... biraz cemiyet yapın, tanışma fırsatı bile bulabilirsiniz. Müteveffa olanlar için ise ‘insan ölür kalır eseri’ diyerek şükranlarımızı sunalım.” Kubilay ELDEMİRCİ


yorum-resim

Nihat Dipova19 Eylül 2019

Facebook sayfamda paylastigim fotograftaki estetik problem sadece MarkAntalya binasindan kaynaklanmiyor. Insanlar nedense sadece o binaya odaklandi. Bir yonlendirme yapmak amaciyla bir yoruma cevap verip `O çirkin AVM yi parmağınızla örtüp kalanına bakın, kalanı güzelleşti mi?` demistim. Antalya kentinde genel bir estetik problem var. Bundan da cok genis zaman araliginda kalabalik bir teknik ve siyasetci ekip sorumlu. Dahasi tum Antalyalilarin zihniyeti sorumlu. Mimari ve estetik konulari gorecelidir. O yapiyi begenenler olabilir, hatta ayni mimariyi baska bir yerde, cevresiyle uyumlu uygularsaniz ben dahi begenebilirim. RESMIN GENELINE BAKILIRSA YAPTIGIM YORUMUN DAHA GENIS BIR ZAMANI VE KITLEYI HEDEF ALDIGI ANLASILACAKTIR. BU YAZIYI TEKZIP OLARAK KABUL EDINIZ (Ayrica unvanim yanlis yazilmis)

Yorum Yap