Böcek’ten ‘ortak akıl’ vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla 29 belediye başkanı ile birlikte Külliye’de düzenlenen toplantıya katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘ortak akıl’ vurgusu yaptı. Başkan Böcek, şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın ev sahipliğinde Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısına katıldık. Uzun soluklu hizmet yolunda ortak aklın önemiyle çalışmalıyız. Siyasal zeminden uzak bir tutumla ortak bir payda ve amaç için şehirlerimizin gelişimine katkı vermeliyiz”

Böcek’ten ‘ortak akıl’ vurgusu

Böcek’ten ‘ortak akıl’ vurgusu

SİYASİ GÖRÜŞÜMÜZ FARKLI OLABİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 büyükşehir belediye başkanının katıldığı toplantıda, "Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama ülkemizin sorunları söz konusu olduğunda beraber hareket edebileceğimize inanıyorum. Terörle, terör örgütleriyle, hukuksuzlukla arasına mesafe koymayı başarmış belediye başkanlarımızla birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum." dedi. Erdoğan ayrıca, "Şehirlere ve oralarda yaşayan insanlara yapacakları tüm hayırlı çalışmalarda belediye başkanlarının yanında olacağım” şeklinde konuştu.

 

BİRLİKTE HAREKET EDEBİLME ERDEMİ

Belediye başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada, “Siyasi olarak elbette farkı görüşlere ve duruşlara sahip olabiliriz ama ülkemizin ve milletimizin âli çıkarları söz konusu olduğunda birlikte hareket edebilme erdemini gösterebileceğimize inanıyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Terörle, terör örgütleriyle, hukuksuzlukla arasına mesafe koymayı başarmış belediye başkanlarımızla birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum. Ülkemizin birliğe, beraberliğe, kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde burada ortaya koyduğumuz fotoğrafı çok önemli görüyorum” dedi.

 

BELEDİYE BAŞKANLARININ YANINDA OLACAĞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısında şunları söyledi: “Kanun değişikliği gereken konuları Meclis'te, kararname gereken konuları Cumhurbaşkanlığı'nda, diğer idari düzenlemeleri ilgili kurumlarımızda çalışabiliriz. Önemli olan bu sürece tüm belediye başkanlarımızın ve partilerinin samimi destek vermeleridir. Çalışmadan, çabalamadan, eser vermeden yapılan siyaset, şehirlerimize ve insanlarımıza vakit kaybettirmekten, ülkemizin enerjisini heba etmekten öte bir işe yaramaz. Belediye başkanlarının görevi devri sabık peşinde koşmak değil şehirlerine en güzel, kalıcı, verimli hizmetleri getirmek için çalışmaktır. Şehirlere ve oralarda yaşayan insanlara yapacakları tüm hayırlı çalışmalarda belediye başkanlarının yanında olacağım. Kapının önüne konan, canları yanan, yuvaları başlarına yıkılan insanların ahı üzerinde ne siyaset ne hizmet bina edilebilir. Göstereceğimiz ortak çaba milletimize umut verecek. Toplantımızın, hedeflediğimiz bu demokratik uzlaşmanın ilk adımı olmasını diliyorum.”

 (Haber Merkezi)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.


Yorum Yap