İYİ Parti’de kayyum sesleri

İYİ Parti Antalya Teşkilatı’nda uzunca süredir yaşanan iç çekişme, Elmalı’da yaşanan protokol krizi ile iyice su yüzüne çıktı. Krizin sorumlusunun İl Başkanı Ahmet Aydın olduğunu öne süren Siyasi İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Rıdvan Yıldız, tepkisini “Kendi göbeğimizi kendimiz keseriz” diyerek, kayyum başvurusu yaptı.

İYİ Parti’de kayyum sesleri

İYİ Parti’de kayyum sesleri


İYİ Parti Antalya Teşkilatı’nda yaşanan tartışmalar, Elmalı güreşlerinde yaşanan protokol krizi ile alevlendi. Elmalı’daki protokol krizinin suçlusunun İYİ Parti İl Yönetimi olduğunu iddia eden Siyasal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Rıdvan Yıldız, sosyal medya paylaşımında

“Biz hukukun üstünlüğüne olan inancımız ve partimizi demokratik eksene yönlendirme adına, kendi göbeğimizi kendimiz keser, kayyuma gideriz” ifadelerine yer verdi.

‘BOŞ BİDONLAR TEMİZLENSİN’

Kayyuma gitme talebine yeşil ışık yakan İYİ Parti Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi Neşe Toker ise zehir zemberek bir açıklama yaptı. Toker, “Bizler demokratik mücadele yolundaki cesur taşlarız, ancak demokrasi için çiğnenir, cefa çekeriz. Kimseye pabuç bırakmaz, Genel Başkanımıza toz kondurmayız. Lakin şu son yaşananlara sebebiyet veren ve Genel Başkanımızı üzen sorumlulara (ki İl Başkanı da dahil) bu cesur taşlar sivrileşip gereğini de yapar. Her şey partimiz, Genel Başkanımız ve parti içi demokratik kanalların açılması, boş bidonların temizlenmesi içindir” dedi.

‘KEPAZELİĞE DUR DEME ZAMANI’

Kayyuma gitme talebine destek veren İYİ Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı Selda Ecer ise şu açıklamayı yaptı: “Gün bugündür. Yapılan bu haksızlıklara, rezilliklere, kepazeliklere, nobranlıklara dur deme zamanı. Sayın Genel Başkanımızın, partimizin ve bizlere canı gönülden destek veren gönüldaşlarımızın yüzünü yere eğdirmeyeceğiz. İtibarımızı, onurumuzu, duruşumuzu muhafaza edeceğiz. Bu onurlu bir cesurlar hareketidir. Kötü niyetli kişilerce zafiyete uğratılan parti içi demokrasimizin ve hukukumuzun yeniden inşası ve eleştiri kültürünün, kişisel onur ve nezaketin tüm kadrolarımıza yeniden kazandırılması, tüm parti organlarımızın işlerlik kazanması için bu zorunluluk haline gelmiştir.” (Haber Merkezi)

 


Yorum Yap