Antalyalı ressamın sergi heyecanı

Antalyalı ressam Meltem Özdemir, son bir yılda özenle hazırladığı resim çalışmalarını 11'inci kişisel sergisinde sanatseverlerin beğenisine sundu.

 Antalyalı ressamın sergi heyecanı

Antalyalı ressamın sergi heyecanı

Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılan serginin kurdelesini dernek yöneticileri, resim eğitimi veren ünlü ressamlar birlikte kesti. Açılış konuşmalarında ressam Meltem Özdemir'in resim sanatına olan sevgisi ve yeteneğine vurgu yapıldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği/Grafik Bölümü Yüksel Uslay Atölyesi'nden 2006 yılında mezun olan Meltem Özdemir, Almanya'daki Freiburg Üniversitesi'nin daveti üzerine Kleinschönach Sanat Evi'nde sanat çalışmaları yapan Meltem Özdemir, ilk kişisel resim sergisini 2010 yılında Ankara Batıkent Sanat Evi'nde açtı. Bugüne kadar Ankara ve Antalya'nın yanı sıra Almanya'da toplam 11 kişisel sergi açan Meltem Özdemir, Ankara, Bodrum, Van ve Almanya'da katıldığı resim yarışmalarında da 5 ödülün sahibi oldu.

Sanat çalışmalarını Antalya, Ankara ve Almanya'da sürdüren Meltem Özdemir, "Resimlerimi farklı teknikler deneyerek üretiyorum. Ortaya çıkan her eserim heyecan ve şevkimi bir kat daha artırıyor. Bu 11'inci kişisel sergim. Son bir yılda yaptığım çalışmalardan derlediğim 25 yağlıboya tabloya yer verdim" dedi.(DHA)


Yorum Yap