AKP ve MHP’ye “Milli İttifak” göndermesi

Siyasetçi ve hukukçu Nizamettin Sağır, “Milli İttifak” kriterleriyle ilgili yaptığı açıklamada AKP ve MHP’ye sert göndermelerde bulundu. Sağır, 8 maddede topladığı kriterlerin aksini yapanlarla milli ittifak olunamayacağını söyledi.

AKP ve MHP’ye “Milli İttifak”  göndermesi

AKP ve MHP’ye “Milli İttifak” göndermesi

Antalya’nın önemli siyasetçileri arasında yer alan İYİ Parti’nin bir önceki il Başkanı Nizamettin Sağır, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “Milli İttifak” kriterleriyle ilgili görüşlerini paylaştı.

TC İBARESİ YENİDEN KULLANILMALI

Paylaşımında isim vermeden AKP ve MHP’ye göndermelerde bulunan Sağır, 8 maddede nasıl milli ittifak olunacağını açıkladı. Aynı zamanda hukukçu olan Avukat Nizamettin Sağır’ın kişisel facebook hesabından yaptığı açıklama şöyle: “1-Türk milliyetçilerine geçmişte yaptıkları hakaretler için özür dilenirse,2-TC İbaresi devlet kurumlarında yeniden kullanılırsa,3-Millet yerine Türk milleti denilirse,4-Atatürk’e saygısızlık ve hakaret edenler devlet ve parti kadrolarından uzaklaştırılırsa,”

CEMAATLERDEN UZAK DURULMALI

“5-FETÖ’ye geçmiştede olsa muhabbet besleyenler parti ve devlet kadrolarına alınmazsa,6-Cemaat ve tarikatların iktidar lehinede olsa siyasetle uğraşmalarına izin verilmezse,7-Düşünce özgürlüğü adınada olsa cumhuriyet rejimi aleyhine söylem ve örgütlenmelere müsamaha edilmezse,8-Türkiye Cumhuriyetinin devleti ve milletiyle bölünmezliği ilkesine sahip çıkılırsa, bunları yapan siyasetçi ile millet ve devlet düşmanlarına karşı ittifak yapılır.Aksini yapanlarla ittifak, milli ittifak olmaz, olamaz.” Kubilay ELDEMİRCİ


Yorum Yap