Rant muslukları hemen kesilmeli

Eğitim İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar,Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı adıyla bilinen TÜRGEV’e belediyeler ve kamu kurumlarınca yapılan tahsislerin gündemdeki yerini koruduğunu vurgulayarak, “Rant muslukları hemen kesilmelidir” dedi.Iltar, Başkan Böcek’in bu konuda adım atmasını beklediklerini de kaydetti.

Rant muslukları hemen kesilmeli

Rant muslukları hemen kesilmeli

Eğitim ve Bilim İşgörenleri (Eğitim İş) Sendikası Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı adıyla bilinen TÜRGEV ile ilgili sert açıklamalarda bulundu. Akdeniz GERÇEK’e konuşan Iltar, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukları Bilal Erdoğan ile Esra Albayrak'ın aktif olarak yer aldığı Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı adıyla bilinen TÜRGEV’e belediyeler ve kamu kurumlarınca yapılan tahsislerin gündemdeki yerini koruduğunu vurgulayarak, “Rant muslukları hemen kesilmelidir” dedi.

TAHSİS İPTAL EDİLMELİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin TÜRGEV ve ENSAR ile benzer kuruluşlara yapılan tahsisleri iptal ettiğini hatırlatan Iltar, aynı uygulamaya Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden de beklediklerini kaydetti. Iltar, şöyle devam etti: “Antalyalı Atatürkçü, Cumhuriyetçi, yurtsever yurttaşlar olarak Antalya Büyükşehir Belediyesinin de biran önce bu tahsisleri iptal etmesini bekliyoruz. Protokoller üzerine çalışmalar yürüttüğü kamuoyuna yansıyan belediye idaresinin, bir eğitim-öğretim dönemi daha başlarken öğrencilerin mağdur edilmemesi için çalışmalarını hızlandırmasını bekliyoruz.”

KAMUOYU RAHATSIZ

2011’detemeli atılan ve 2013 yılı mayıs ayında açılan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Akdeniz Üniversitesi Kampusu'na yakın olan Kepez İlçesi Gülveren Mahallesi'ndeki 300 kız öğrenci kapasiteli Gençlik Eğitim Merkezi ve Sosyal Tesisi’nin ve Muratpaşa İlçesi Altındağ Mahallesi’ndeki belediye lojmanının 48 kapasiteli yurt olarak TÜRGEV’e bedelsiz tahsisi, kamuyu rahatsız etmektedir. Diğer belediye yurtlarının iki katı fiyat biçilen ve ‘mülakatla’ alınan öğrencilere çeşitli toplantılara katılma zorunluluğu getirilen TÜRGEV’in yönettiği ve adını ‘Fatma Aliye Hanım’ koyduğu Antalya Büyükşehir Belediyesi yurdunda yatırımı yapan, tesisin tefrişatını kuran belediye iradesinin tahsisleri iptali biz eğitimcilerin beklentisidir.”

YURDA ATA’NIN ADI VERİLMELİ

Başkan Böcek’in rant musluklarını kesmesini isteyen Iltar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yalnızca TÜRGEV değil, adı istismar olayları ile anılan ENSAR, İlim Yayma Cemiyeti, KADEM gibi çeşitli kurumlara da verilen belediye binaları, işyerlerinin araştırılarak kamu zararlarının sona erdirilmesini ve buraların belediye ya da Atatürkçü, Cumhuriyetçi, yurtsever kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılmasını talep ediyoruz. Bugüne kadar sadece ideolojik yakınlıkla yapılan tahsislerle ve sözde işbirlikleriyle belediye olanaklarının peşkeşine son verilmelidir. 6.3 milyar lira borçla devralınan Antalya Büyükşehir Belediyenin yeni Başkanı Sayın Muhittin Böcek ve ekibinin rant musluklarını keseceğine inanıyoruz. Ancak öğrencilerin mağdur edilmemesi için kararın hızlanmasını arzu ediyoruz. ‘Bütün ümidim, gençliktedir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adının kurum ve kuruluşlar tarafından silinmeye çalışıldığı bu süreçte Gülveren’deki belediye yurduna Atamızın adının verilmesi de bu anlamlı adımı taçlandıracak bir adım olacaktır.”Kubilay ELDEMİRCİ


Yorum Yap