Yöreler Renkler bugün başlıyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bu yıl 5’incisi gerçekleştirilecek barış, dostluk ve kardeşlik festivali Yöreler Renkler’in aralarında Rusya Dostluk ve Kültür, Ukrayna Ailesi ve İran Komşu Ülkeler Dostluk derneklerinin bulunduğu 60 yöre, kültür, hemşehri, dayanışma ve tanıtım derneğinin katılımıyla başlayacağını söyledi.

Yöreler Renkler bugün başlıyor

Yöreler Renkler bugün başlıyor

Muratpaşa’nın en köklü festivali, ruhunu ‘farklı kültür ve toplulukların barış içinde, mutlu yaşadığı yer’ anlamına gelen Antalya’nın antik dönemdeki adı Pamfilya’dan alan, Antalya'nın tüm renklerinin buluştuğu Yöreler Renkler, bugün başlıyor.Muratpaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre,Başkan Uysal, festivale bu yıl 60 derneğin katılacağını söyledi.

ANTALYA’YI OLUŞTURMUŞLAR

Aralarında Rusya, Ukrayna ve İran kültür derneklerini de bulunduğu sivil toplum kuruluşlarının Kırklareli’nden Van’a, Diyarbakır’a; Karadeniz’den Girit’e kadar uzandığına dikkat çeken Başkan Uysal, “Hemşehri, yöre, kültür, dayanışma ve tanıtma derneklerimiz ve derneklerimize gönül vermiş insanlarımız ne doğdukları yeri unutmuşlar ne de doydukları yere sırtlarını dönmüşler. Kültürleri, gelenek ve görenekleriyle Antalya’nın parçası olmuşlar. Dahası Antalya’yı oluşturmuşlar” diye konuştu.      

HER AKŞAM FARKLI ETKİNLİKLER

Derneklerin, bir hafta devam edecek festival süresince, Muratpaşa Kent Meydanı’nda, geleneksel el sanatlarını, coğrafi işaret alan ürünlerini ve mutfak kültürlerini Antalya’yla buluşturacaklarını kaydeden Başkan Uysal, festival sahnesinde ise her akşam farklı etkinliklerle bu kültürleri daha yakından tanıma şansına sahip olacaklarını belirtti.  Başkan Uysal, Antalya’nın tüm renklerini bir araya geleceği festivale herkesi davet ettiğini de sözlerine ekledi.

1 HAFTA SÜRECEK

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini gerçekleştireceği Yöreler Renkler Festivali, bugünbaşlayıp 22 Eylül pazar günü sona erecek. Emre Dayıoğlu, İlke Türkdoğan, Ender Balkır, Naciye Çokbilir, İsmail Altunsaray, Zeynep Başkan gibi sanatçıların sahne alacağı festivalin açılışında ise Türk halk müziğinin güçlü sesi Mustafa Özarslan sahne alacak. Özaraslan konseri, Muratpaşa Kent Meydanı’nda saat 20.00’de başlayacak. Haber Merkezi


Yorum Yap