Topaloğlu, Başkan Böcek’e DENİZ KİRLİĞİNİ ANLATTI

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, turizmcilerle birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti.

Topaloğlu, Başkan Böcek’e DENİZ KİRLİĞİNİ ANLATTI

Topaloğlu, Başkan Böcek’e DENİZ KİRLİĞİNİ ANLATTI

Başkan Topaloğlu’na, Başkan Yardımcısı Emin Gül, Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Başkanı Osman Ayık, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Gürler, KETOB Başkan Yardımcısı Tayyar Gül ve turizmciler eşlik etti. Kemer Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, ziyarette, Kemer bölgesinde yaşanan deniz kirliliği ve arıtma sorunu hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Başkan Topaloğlu, “Son yıllarda Kemer bölgesinde deniz kirliliği artış gösteriyor. Bununla ilgili acilen çalışma yapılması gerekiyor. Bölgemizdeki arıtma sorunu da kirliliğin artmasına neden oluyor. Arıtma ile ilgili daha önce bakan beyle iki defa birebir konuşma fırsatımız oldu. 2020’de Kemer’deki arıtma ile ilgili çalışmalara başlanacağını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek de deniz kirliliği ve arıtma sorunu ile ilgili yapılacak çalışmalara destek olacaklarını söyledi. Söz konusu sorunların takipçisi olacağız. Sorunları çözmek için belediye ve turizmciler olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, arıtma sorunu ve deniz kirliliği hakkında ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

TUROFED Başkanı Osman Ayık, KETOB Başkanı Şener Gürler ve turizmciler de sorunlarla ilgili çözüm önerilerini bildirdi.Haber Merkezi


Yorum Yap