Niyazi Özçelik’ten iddialı açıklamalar

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı'na aday olan Niyazi Özçelik, esnafın hakkının eski oda yönetimi tarafından doğru ve adil yönetilmediği için aday olduğunu söyledi. Eski oda yönetiminin adaletsiz uygulamaları olduğunu belirten Özçelik, başkan seçilmesinin ardından 14 projeyi hayata geçireceğini açıkladı.

Niyazi Özçelik’ten  iddialı açıklamalar

Niyazi Özçelik’ten iddialı açıklamalar

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası'na yönelek polisin yürüttüğü soruşturma kapsamında 1 Temmuz'da eski Başkan Mehmet Ali Alkan ve yönetim kurulundan 2 isim 'rüşvet ve yolsuzluk' suçlamasıyla tutuklandı. Ticaret Bakanlığı, 3'ü tutuklu 19 sanık hakkında dava açılmasının ardından odanın seçime gitmesi yönünde karar verdi. Antalya'da 5 bin üyesi bulunan Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın seçimli olağanüstü genel kurulu, 6 Ekim'de yapılacak. Seçimde 3 isim başkanlık için adaylığını açıkladı. Tutuklu eski başkan Mehmet Ali Alkan, Niyazi Özçelik ve Hüseyin Aksoy başkan olmak için yarışacak. Cezaevindeki Alkan için eşi Ayşe Alkan kampanyasını yürütüyor. Adaylardan 42 yaşındaki Niyazi Özçelik ise geçen yıl yapılan seçimde başkanlığı yaklaşık 100 oy farkıyla kaybettiği için her esnafın kapısını tek tek çalıyor.

'HAKSIZIN KARŞISINDA OLACAĞIM'

Baba mesleği taksicilikle geçimini sürdüren Korkuteli doğumlu Özçelik, helali haram etmek için aday olmadığını söyledi. Doğru, dürüst, adil ve şeffaf bir yönetim olacaklarını belirten Özçelik, seçildiği takdirde makam odasının kapısını söktüreceğini dile getirdi. Bütün esnafa eşit mesafede olacağını vurgulayan Özçelik, “Haklının yanında, haksız kazanç sağlayanın karşısında olacağım. Tahditli plakalara sahip çıkacağım. Projelerle esnafı her zaman ileri taşımak istiyorum" dedi.

BAŞKAN ADAYININ PROJELERİ

Projelerle yola çıktığını anlatan Özçelik, en önemli giderleri için yakıt projesini hayata geçireceklerini söyledi. Özçelik, “Şoför esnafının en önemli gideri arasında yer alan akaryakıt ihtiyacını karşılamak ve en ucuz akaryakıtı alabilmesi için kendi akaryakıt istasyonumuzu kuracağız. Akşama kadar direksiyon başında ter döken esnafımızın okuyan çocuklarına destek olmak için burs projesini başlatacağız. Esnafımızın misafirlerini ağırlaması için konuk evi inşa edeceğiz. Şoför esnafımızın devam eden davaları ve girecekleri hukuksal mücadelede yalnız bırakmamak için hukuk müşaviri desteği sunacağız" dedi.

KAMYONCULARA VE NAKLİYECİLERE

Özçelik, kamyoncu ve nakliyeci esnafının yanında olacaklarını dile getirerek, onların sesini duyuracaklarını söyledi. Niyazi Özçelik, “Kent garajını kurarak esnafımızın destekçisi olacağız. Şehir için çalışan nakliyecilerimizin bekleyecekleri durak yerleri olacak. Taksiciler için modern durakların önünü açacağız. Devredilen sigorta danışmanlığı acenteliğini yeniden kurarak sıfır kar oranıyla üyelerimizin hizmetine sunacağız" diye konuştu. DHA


Yorum Yap