GÖZÜMDEKİ YAŞI SİLİP ailem için ayağa kalktım

Esnaf hanımlarıyla bir araya gelen Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan’ın eşi Ayşe Alkan, eşiyle ilgili yaşadıkları olayın kendisine çok şey öğrettiğini belirterek, “Biz kadınlar gücümüzü zor zamanlardan alıyoruz. Eşim için, çocuklarım için gözümdeki yaşı silip, ayağa kalktım. Biz kadınlar hayatımızı hep zorluklarla geçiriyoruz. Neden sorunlarımızı paylaşarak, birbirimizden güç almıyoruz” dedi.

GÖZÜMDEKİ YAŞI SİLİP  ailem için ayağa kalktım

GÖZÜMDEKİ YAŞI SİLİP ailem için ayağa kalktım

Hafta sonu Eylül Kafe’de gerçekleştirilen etkinliğe ilgi büyüktü. Etkinliğe Aile Danışmanı Gülenay Ünlü de konuşmacı olarak katıldı. Ev sahibi olarak açılış konuşmasını gerçekleştiren Ayşe Alkan, sözlerine katılımcıları selamlayarak başladı. Alkan, “Bugüne kadar birçoğunuzla farklı ortamlarda bir araya geldik, bazılarınızla da uzaktan selamlaştık ve bazılarınızla hiç tanışma fırsatım olmadı. Bizde düşündük ki kader birliği yaptığımız kardeşlerimizle bir araya gelerek, dertlerimizi, sıkıntılarımızı, sevinçlerimizi hep beraber paylaşalım” dedi.  Şoför bir ailenin içinden geldiğini belirten Alkan, daha önce oda başkanlığı yapan Sadullah Kabakuşak’ın kızı olduğunu,  eşinin de 17 yıldır oda başkanlığı yaptığını, bundan dolayı da oda işleyişine ve üye esnafların yaşamlarına da uzak olmadığını söyledi.

BİZ DE SÖZ SAHİBİ OLMALIYIZ

Alkan, toplumda bir kadın olarak yer bulmanın çok zor olduğunun altını çizerek, “Günlük hayatta sizler gibi bende eşimle, çocuklarımla ilgileniyor, evimi çekip çeviriyordum. Son yıllarda yaşadığım sağlık sorunlarının ardından gelen ameliyatlar yaşam enerjimi iyice azaltmıştı. Eşimle ilgili yaşadığımız bu olay bana bir şey öğretti. Biz kadınlar gücümüzü zor zamanlardan alıyoruz. Eşim için, çocuklarım için gözümdeki yaşı silip, ayağa kalktım. Biz kadınlar hayatımızı hep zorluklarla geçiriyoruz. Neden sorunlarımızı paylaşarak, birbirimizden güç almıyoruz. Bu noktada, esnaf eşleri olarak bizimde söz hakkımız olduğunu düşünüyorum. Biz kadınlar için odamıza bağlı bir birim kurmayı hedefliyoruz. Bu birimin içinde, biz ve çocuklarımız için psikolog, aile terapisti, diyetisyen ve avukat bulunacağı danışma merkezi, günlük sporların yapılacağı salonlar, hobi ve eğitime yönelik kurslar, çocuklar için etüt merkezi bulunacak” dedi. Alkan, “Biz birlik olursak her şey mümkün kardeşlerim. Onun için diyorum ki, biz eşler olarak da “Şimdi birlik zamanı” diyerek sözlerini noktaladı. Haber Merkezi


Yorum Yap