Kumbul destek turunda mı!

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul’un ‘tek aday’ vurgusunun yapıldığı CHP Antalya Bölge Toplantısı sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptığı ziyaret dikkat çekti. Kumbul’un ziyareti “adaylık için Kılıçdaroğlu’ndan destek arama” olarak yorumlanırken, sosyal medyada da ziyaret fotoğrafına eleştirel yorumlar yapıldığı görüldü.

Kumbul destek turunda mı!

Kumbul destek turunda mı!

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen CHP Antalya Bölge Toplantısı sonrası soluğu Ankara’da alan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile fotoğraf paylaşan CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul’un  il başkanlığı için destek aradığı iddia ediliyor.

KILIÇDAROĞLU ‘TEK ADAY’ DEMİŞTİ

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın Antalya Bölge Toplantısı sonrasında Ankara’ya giden CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul’un il başkan adaylığı için destek aradığı söyleniyor.  Bilindiği gibi CHP’nin yerel yönetim stratejisini belirlemek üzere Temmuz ayında Afyonkarahisar’da düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İl kongrelerine tek adayla gideceğiz” demişti.  

GRUP ÇIKIŞI ZİYARET

Öte yandan önceki gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) CHP Grup Toplantısı’na katılan CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki makamında ziyaret edip fotoğraf paylaştı. Kumbul, “Bugün TBMM’nde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile sohbet ettik, Antalya’yı değerlendirdik. Yoğun programına rağmen zaman ayırdığı ve sohbeti için teşekkür ederim. Genel Başkanımız Antalya’daki CHP ailemize ve tüm vatandaşlarımıza selamlarını iletmemi istedi” dedi.

Ziya Nur SEZEN

 

 

 

 


Yorum Yap