TAŞ:'KOLTUK SEVDAMIZ YOK'

AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Boğaçayı ile ilgili partilerinin ve Menderes Türel'in hep yerden yere vurulduğunu belirterek, "İki gün önce Boğaçayı'nda inceleme yaptık, yosunların temizlendiğini gördük. Talimatı veren Böcek ve temizliği yapan ekiplere teşekkür ediyoruz. Demek proje hatası değilmiş. Bizim yarım kalan projelerimizi tamamla, temizliğini yap sana yeter. Bizi takip etmeye devam et, başka bir şey yapmana gerek yok" dedi.

TAŞ:'KOLTUK SEVDAMIZ YOK'

TAŞ:'KOLTUK SEVDAMIZ YOK'


AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, il binasında Antalya ve ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. 6 ay önce Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Muhittin Böcek döneminde ulaşıma yüzde 35 zam yapıldığını hatırlatan Taş, "Bizim dönemimizde son 4 yılda ulaşıma zam yapmadık. Ulaşıma yapılan zamdan vatandaşlarımız memnun değil, ulaşım esnafı da memnun değil. 200 otobüs esnafının aracı icra takibiyle bağlanmak üzere. Suya yüzde 20 ile 54 oranında zam yapıldı. Bizim 5 yıllık dönemimizde Antalya, Türkiye'nin en ucuz suyunu içen illerden biriydi. Şimdi en pahalı suyu içer hale geldik. Su kaynakları açısından Antalya dünyanın en zengin kentlerinden biri. Böcek ASAT'ın alacaklarını tahsil etse zamma gerek kalmayacaktı" dedi.

TEMİZLİĞİNİ YAP SANA YETER!

Taş, Boğaçayı ile alakalı partilerinin ve Menderes Türel'in yerden yere vurulduğunu ve projenin yanlış olduğunun savunulduğunu hatırlattı. İki gün önce Boğaçayı'nda inceleme yaptıklarını ve yosunların temizlendiğini gördüklerini ifade eden Taş, “Talimatı veren Böcek ve temizliği yapan ekiplere teşekkür ediyoruz. Demek proje hatası değilmiş. Projenin doğru olduğunu kamuoyunu gösterdiği için arkadaşlara teşekkür ediyorum. Projenin devamını da yapacağım diyorlar, tebrik ediyorum. Bizim yarım kalan projelerimizi tamamla, temizliğini yap sana yeter. Bizi takip etmeye devam et, başka bir şey yapmana gerek yok" diye konuştu.

KONGRE TAKVİMİ BELİRLENDİ

İbrahim Ethem Taş, toplantıda partisinin delege seçimlerinin 7 Ekim'de başlayacağını, aralık ayı sonuna kadar bitirmeyi planladıklarını açıkladı. İlçe kongrelerinin 1 Ocak 2020 tarihinde başlayacağını vurgulayan Taş, şöyle devam etti: "İlçe kongreleri 20 Nisan'a kadar bitecek. İl kongresinin ise Ağustos veya Eylül ayında yapılması planlanıyor. Partimizin yönetimlerini yenileyerek dinamik kadrolarla 2023 hedeflerine gitmek istiyoruz. Kongreler bizim için tazelenme anlamına geliyor. Girdiğimiz her seçimde milletimiz bize sıkıntı vermedi. Antalya'da milletimiz partimize gereken desteği verdi.” 

KOLTUK SEVDAMIZ YOK

Taş toplantıda, ‘aday olacak mısınız?’ şeklindeki bir soruya ise şu yanıtı verdi: “Bizde koltuk sevdası olmaz. 10 Mart 2018'de İl başkanı seçildim. Bu görev ateşten gömlektir. Ona göre adım atarız, şu anda görevimin başındayım. Cumhurbaşkanı bırak dediği anda gözümü kırpmadan bırakırım. 1,5 ayda 19 ilçeyi ziyaret ettik. Toparlanma sürecimizi tamamladık. Hedefimiz yapılacak ilk seçimlerde yüzde 50'yi aşmak. Bazı ilçelerde ilçe başkanları değişebilir. Heyecanını kaybeden arkadaşlarla yolumuza devam etmeyeceğiz." 

AKP’DEN 2-3 ÜYENİN İSTİFA ETTİ

Taş, bir başka gazetecinin ‘AKP’den istifalar olduğu söyleniyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?’ şeklindeki bir başka soruyu ise şu yanıtı verdi: “Kurulması planlanan 2 yeni parti için şu ana kadar Antalya'dan 2-3 üyenin istifa etti. Bu istifa edenler Konyalı ve ona göre parti tercihleri olduğunu düşünüyoruz. Partimizde hiçbir görev almış değiller. Bizim tabanımızda aktif siyaset yapan arkadaşlarımızdan hiçbiri istifa etmedi. Parti kuracaklar da sanırım 2023'ü bekleyecek. Parti kurmak her liderin harcı değil. Parti kuracak iki ismin de lider vasfı olmadığını düşünüyorum. Mahalle temsilciliği yapan arkadaşlarımızı bile yanlarına alamadılar. Toplantılarını takip ediyoruz. Yaptıkları toplantılara arkadaşlarımız icabet ediyor. İçeriden bilgi alıyoruz. Doğru düzgün çoğunluğu sağlayamadıklarını öğreniyoruz. Bizim arkadaşlarımızı yanlışlıkla toplantılarına davet ediyorlar. Gidip çaylarını içip bize bilgi aktarıyorlar." Kubilay ELDEMİRCİ

 


Yorum Yap