YÖREX büyüyor

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, bu yıl 10’uncusunu gerçekleştirecekleri Yöresel Ürünler Fuarı’na (YÖREX) 18 ilin katılacağını ve 250 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi. Çandır, fuar boyunca çeşitli sempozyumlarla coğrafi işaret ve bunların pazarlaması ile yerel ekonomiye katkıları ve gastronomideki yerini içeren etkinlikler olacağını ifade etti.

YÖREX büyüyor

YÖREX büyüyor

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır ve ATB Basın Müşaviri Vahide Yanık,bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Yöresel Ürünler Fuarı(YÖREX) kapsamında Akdeniz GERÇEK Gazetesi’ni ziyaret ederek gazetemizin İmtiyaz Sahibi Ahmet Başkaya ve Yazıişleri Müdürü Songül Başkaya ile görüş alışverişinde bulundu.

BU YIL FAKLI OLACAK

YÖREX’in bu yıl geçmiş yıllara oranla biraz daha farklı olacağının altını çizen Başkan Çandır, “Geçmiş yıllara göre katılımda yüzde 20 oranında bir artış var. Bu yıl ayrıca içeride Türkiye’nin coğrafi işaret almış, başvuru yapmış peynirlerini tanıtacağız. Onlarla ilgili çalışmalarımız olacak, tadım etkinlikleri olacak. Yine fuarın her günü çeşitlisempozyumlarla coğrafi işaret ve bunların pazarlaması ile yerel ekonomiye katkıları ve gastronomideki yerini içeren etkinlikler olacak. Bu konuda ülkemizin önemli hocaları gelecek. Büyük ihtimalle Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin gelecek. Böyle etkinliklerle rengarenk bir Türkiye haritasını oluşturacağız” dedi.

Büyük ilerleme kaydettik

Çandır, YÖREX’in 10 yılda çok büyük bir ilerleme kaydettiğini de ifade ederek, “Bizim hedeflerimiz hiçbir zaman bitik değil. Biz bu hedeflerimizi her yıl daha da büyütüyoruz. 25 bin ziyaretçi ve 42 ille başlamıştık. Bu yıl da 250 bin ziyaretçi 81 il bekliyoruz. Önümüzdeki yıl hedefimiz daha da büyüyecek. Büyük ihtimalle Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle de bölgede YÖREX etkinlikleriyle Coğrafi işaret ve yöresel ürünlere katkı sağlamaya çalışacağız. Bunu 7 bölgede yapacağız ve bunların ilki Erzurum’da olacak” diye konuştu. Kubilay ELDEMİRCİ


Yorum Yap