Başkan Esen, Bucaklıların Tarhana Buluşması’nda

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Bucak Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin ‘Geleneksel Tarhana’ etkinliğinde Bucaklı vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Esen, Bucaklıların Tarhana Buluşması’nda

Başkan Esen, Bucaklıların Tarhana Buluşması’nda

Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Kültür ve İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Bucak Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Enver Yiğit ve dernek üyeleri katıldı.Başkan Semih Esen, Bucak’ın geleneksel tarhanasını tadarak, vatandaşlarla sohbet etti.Dernek Başkanı Enver Yiğit, Başkan Semih Esen’e katılımlarından dolayı teşekkür etti.

EKONOMİYE ÖNEMLİ KATKI

Başkan Esen, Bucak tarhanasının diğer tarhanalardan ufak bir fark içerdiğini belirterek, “Geleneğinizi yaşattığınız bu güzel etkinlikte sizlerle olmaktan dolayı mutluyum. Bucak;yaratıcı, üretici insanların, ticarete- sanayiye yatkın ve bu yönde zekası gelişmiş insanların oturduğu bir yer. Bu nesilden nesile bir gelenek şeklinde de gelmiş. Bucak; üretim ve ticareti ile ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlıyor. Büyük sanayi tesislerinin olduğu ilçeleri çıkartırsak, Bucak kadar ülke ekonomisine katkı sağlayan küçük bir ilçe yoktur” dedi.Bucak Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Enver Yiğit, Başkan Semih Esen’e günün anısına plaket takdim etti. Konyaaltı Belediye Başkanı Esen, bir süre Bucaklı vatandaşlar sohbet ederek, çaylarını içti.Haber Merkezi


Yorum Yap