Kum heykeller çocukları bekliyor

Antalya'da bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, öğrencileri ağırlıyor. Turizm sezonunda binlerce turisti ağırlayan festival, okulların açılmasıyla birlikte anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine ev sahipliği yapıyor.

Kum heykeller  çocukları bekliyor

Kum heykeller çocukları bekliyor

Festival Direktörü Cem Karaca, 2019 teması 'Sea Legends-Deniz Efsaneleri' olarak belirlenen festivalde 100'ün üzerinde kum heykel olduğunu anlattı. Karaca, çocukların heykelleri sevdiğini ve ilgi gösterdiğini söyledi. Okulların açılmasıyla birlikte öğrenci kafilelerine ev sahipliği yaptıklarını anlatan Karaca, farklı okullardan çocukların festival alanını gezerek renkli bir gün geçirdiğini belirtti. Çocukların festival alanı girişinde bulunan Atatürk heykeli önünde uzun zaman geçirerek hatıra fotoğrafı çektiğini aktaran Karaca, "Çocuklar, Atatürk heykelini çok seviyor. Öğretmenleriyle birlikte fotoğraf çekiyor. Kimileri asker selamı veriyor, kimisi de elleriyle kalp işareti yaparak sevgisini dile getiriyor" dedi.

12 AY AÇIK KALIYOR

Dünya üzerinde iklimsel şartlar nedeniyle 12 ay açık kalan tek kum heykel festivali olduklarını sözlerine ekleyen Karaca, "Yaz sezonunda turistler, kış sezonunda da öğrenciler festivalimizi geziyor. Yılın 12 ayı açık kaldığımız için kış aylarında tatil yapan turistler de alternatif gezi rotalarına bizi ekliyor. Festivalimizin yazı bir başka kışı bir başka güzel" diye konuştu. Festival teması kapsamında Levietan, Captan Silver, Poseidon ve AquaMen gibi heykeller alanda bulunuyor. (DHA)


Yorum Yap