Interfres gün sayıyor

Türkiye yaş meyve sebze sektörünün ihracat projesi olan InterfresEurasia Yaş Sebze Meyve Depolama Ambalaj ve Lojistik Fuarı'nda geri sayım başladı.

Interfres gün sayıyor

Interfres gün sayıyor

Türk üretici ve ihracatçılarını dünya ile buluşturacak InterfresEurasia Yaş Sebze Meyve Depolama Ambalaj ve Lojistik Fuarı 16-19 Ekim 2019 tarihleri arasında ANFAŞ EXPO Fuar Merkezi'nde kapılarını ziyaretçilere açacak.Akdeniz İhracatçı Birlikleri, Ege İhracatçı Birlikleri, Uludağ İhracatçı Birlikleri ile Batı Akdeniz İhracatçı Birliği olmak üzere diğer ihracatçı birlikleri, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın da desteklediği fuara, 26 ülkeden 500'ün üzerinde alım heyeti ile Avrupa'nın önemli zincir süpermarket yöneticileri de katılacak.

TÜRKİYE'NİN İHRACAT PROJESİ

AntExpo A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Fora yaptığı açıklamada, ikincisi düzenlenecek fuarın, Türk üretici ve ihracatçılarının Dünya ile buluşması noktası olacağını söyledi. Fora, şunları kaydetti: ''Fuara 26 ülkeden alım 500'ün üzerinde alım heyeti katılıyor. Avrupa'dan birçok ülkeden zincir süpermarket yöneticileri de fuarda yer alacak. Bu fuar projemizi uzun soluklu strateji hazırlayarak gerçekleştirdik. InterfreshEurasia Fuarı Türkiye'nin ihracat projesidir. Antalya tarım sektörünün öncü kentlerinden ve tohumculukta, sulama sistemlerinde, seracılıkta da çok öncü olan bir ilimiz. Yaş meyve sebze üretim ve ihracatında da lider.''

FUARA MERSİN VE İZMİR TALİP

Antexpo A.Ş Genel Müdürü Murat Özer de, InterfresEurasia Yaş Sebze  Meyve Depolama Ambalaj ve Lojistik Fuarı ile Türkiye'nin yaş meyve sebze üretimi ve ihracatını artıracak, hem kendi vatandaşlarına hem de dünyaya daha sağlıklı gıdalar tüketmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyledi.InterfresEurasia Yaş Sebze  Meyve Depolama Ambalaj ve Lojistik Fuarı'nın Almanya'da düzenlenen dünyanın en büyük yaş meyve sebze fuarı Logictica Fuarı'na alternatif olabileceğini belirten Özer, Hatay, Adana, Mersin, Bursa, Ankara ve İzmir bölgelerinde fuar tanıtım toplantıları gerçekleştirdiklerini anımsattı.

BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Akdeniz, Uludağ ve Ege İhracatçı Birlikleri yöneticileri, Akdeniz İhracatçı Birlikleri yöneticileri, üreticiler ve ihracatçılar tarafından büyük ilgi gösterildiğini belirten Murat Özer, şunları kaydetti:  “Yaş meyve sebze üretiminde Türkiye'nin kalelerinden olan Mersin ve İzmir bölgeleri üretici ve ihracatçıları Antalya'da yapılan InterfresEurasia Yaş Sebze  Meyve Depolama Ambalaj ve Lojistik Fuarı'na talip olmak istiyor. Mersin ve İzmirli üretici ve ihracatçılar bu fuarın kendi bölgelerinde de düzenlenmesini istiyor. Mersin Havaalanı yapımı devam ediyor. Ulaşım altyapısının tamamlanmasıyla bu fuar Mersin'de de yapılabilinir. Mersin Havaalanı inşaatı 2020 yılında tamamlanması bekleniyor. Uluslararası ulaşım konusunda altyapı tamamlanırsa InterfreshEurasia Fuarı'nı Mersin ile iki yılda bir dönüşümlü gerçekleştirebiliriz. Ege Bölgesi de özelikle yaş meyve ve sebzede çok yoğun bir bölgemiz. Ege'de ki  üretici ve ihracatçılar da fuara talip olmak istiyor.'' 

 

 

 

 


Yorum Yap