MİNİK DURU BAŞKAN'DAN NE İSTEDİ?

Çocuklardan gelen istek ve şikayetleri her zaman dikkate alan, onların hayallerini gerçekleştirmek için çaba sarf eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, küçük bir çocuğun kedi evi isteğini de yanıtsız bırakmadı. Küçük Duru’nun gönderdiği resimli mektubu okuyan Sözen, hemen kedi evini yaptırarak okula kendi elleriyle teslim etti.

MİNİK DURU BAŞKAN'DAN NE İSTEDİ?

MİNİK DURU BAŞKAN'DAN NE İSTEDİ?


Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, çocukların hayallerini ve isteklerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Öger İlköğretim Okulu 3. Sınıf öğrencisi Duru Yanar’ın, okul bahçesinde yaşayan küçük şirin kedilerin kışın yağmurda ıslanarak korumasız kaldıklarını yazdığı mektupla dile getirmesi Başkan Sözen’i oldukça etkiledi. Sözen, kendisine gönderilen mektup üzerine acil olarak kedi evi yapılması talimatını ilgili birimlerine verdi. Sözen, ekibiyle birlikte Öger İlköğretim Okulu’na kedi evini teslim etmek için ziyaret gerçekleştirdi. Karşılarında Başkan amcalarını gören Duru Yanar ve diğer okul öğrencileri oldukça sevindi. Duru Yanar’ın mektubunu okuyan Sözen, sokak hayvanlarına olan duyarlılığından dolayı küçük Duru’ya teşekkür etti.

DURU’YU MUTLU ETTİ

 Duru’dan gelen mektuplu talebi büyük bir heyecan ve mutlulukla yerine getirdiklerini belirten Şükrü Sözen, doğa ve hayvan sevgisinin küçük yaşta çocuklara aşılanmasının önemli olduğunu vurguladı. Sözen, “Çocuklarımızın yaşadığımız dünyanın sadece biz insanlara ait olmadığını öğreten bu duyarlı davranışı ve isteği, bizi hem gururlandırdı hem de mutlu etti. Bende Duru kızımızın bu isteğini yerine getirirken çocuklarımızın sevincine ortak olabilmek adına okulumuzda bulunmak istedim. Çocuklarımızı duyarlı bir şekilde yetiştiren ailelerimize ve eğitmen kadromuza yürekten teşekkür ederken, aydınlık geleceğimiz olan yavrularımıza mutlu ve güzel yarınlar diliyorum” dedi. Haber Merkezi

 


Yorum Yap