Açılışı Barbaros Symphonic Project yapacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, açılışını ülkemizin başarılı baritonlarından Barbaros ve Şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Symphonic Project ile yapacak.

Açılışı Barbaros  Symphonic  Project yapacak

Açılışı Barbaros Symphonic Project yapacak

Ülkemizin en önemli sanat etkinliklerinden biri olan ve uluslararası alanda bir marka haline gelen 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali için geri sayım başladı. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, yerli ve yabancı dünyaca ünlü isimleri, sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanan festival, açılışını ülkemizin başarılı baritonlarından Barbaros Büyükakkan ve Şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Symphonic Project ile yapacak.

CUMARTESİ AKŞAMI

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Şan Bölümü'nden mezun olan ve daha önce Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Sinema Senfoni Orkestrası ile konserler veren Barbaros, farklı dillerde seslendirdiği şarkılar ile sanatseverlere müzik ziyafeti yaşatacak.Barbaros, Symphonic Project ile 16 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.30’da AKM Aspendos Salonu’nda vereceği konserde, dünya müzikallerinden caz standartlarına ve klasikleşmiş Türkçe şarkılara uzanan geniş bir repertuvar seslendirecek.

BARBAROS: GURURLUYUM

Dünyanın özel ve önemli sanatçılarını müzikseverlerle buluşturan 20 yıllık bir festivalin açılış konserini vereceği için çok heyecanlı ve gururlu olduğunu belirten Barbaros, ”Senfonik bir orkestra ile farklı stillerde, farklı dillerde şarkılar seslendireceğim. Farklı sürprizlerim de olacak. Konseri sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.20. Uluslararası Piyano Festivali, Barbaros Büyükakkan’ın ardından sahnesinde; Selim Bölükbaşı, İdil Biret, Diego Valdivia, Kerem Görsev ve EvgenyGrinko’yu ağırlayacak. Selim Bölükbaşı, Symphonic  Project ile; İdil Biret ve Kerem Görsev ise Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile sahne alacak.Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 


Yorum Yap