Görkemli sergi açılıyor

Anadolu Medeniyetleri üzerine çalışmalarıyla uluslararası bir üne sahip takı sanatçısı Nurhan Acun ile Antalya’lı seramik sanatçısı Erkan Barçın’ın ortak sergisi bugün Antalya Müzesi Sergi Salonunda açılıyor.

Görkemli sergi açılıyor

Görkemli sergi açılıyor

2020 yılında 50. sanat yılını kutlayacak olan Nurhan Acun, 1983 yılı boyunca İstanbul’daki değişik mekanlarda gerçekleştirilen, Avrupa Konseyi destekli, Anadolu Medeniyetleri Sergisi sırasında başladığı ve ünü kısa zamanda yurt dışına taşan ve Antik dönemden, Osmanlı dönemine kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan eserleri üretmeye devam ediyor. 50 yıldır içinde olduğu sanat galerisi binanın sahibi olan Kilise tarafından elinden alınmaya çalışılan sanatçı, tüm zorluklara karşın el emeği göz nuru eserlerini üretmeyi sürdürüyor.

ÖZGÜN MOTİF VE FİGÜRLER

Antalya’da yaşayan ve eğitimcilik yapan seramik sanatçısı Erkan Barçın ise Antik Yunan seramiği üzerine çalışmaları ile sanat camiasında ününü sürdürüyor.Barçın özellikle kırmızı hamur üzerine siyah boya ile dekore edilen seramikler üretiyor. Üretimlerinin önemli bölümünü oluşturan bu çalışmalarda, antik dönem desenlerini kopya etmek yerine, tarz olarak o dönemi yansıtan özgün motif ve figürler yaratmaya çok önem veriyor. İki özgün sanatçının bugün saat 15:30’da Antalya Müzesi Sergi Salonu’nda başlayacak sergisi, 30 Kasım gününe dek izlenebilecek.Ziya Nur Sezen


Yorum Yap