Anadolu Oyuncak Müzesi Kızılkayalı çocukları ağırladı

Kepez Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda görkemli bir açılış töreni ile hizmete giren ve rekor sayıda ziyaretçi kabul eden Anadolu Oyuncak Müzesi, Burdur Kızılkaya Belediyesi'nin çocuklarını ağırladı.

Anadolu Oyuncak Müzesi  Kızılkayalı çocukları ağırladı

Anadolu Oyuncak Müzesi Kızılkayalı çocukları ağırladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ara tatil hediyesinden ilk faydalanan Kızılkayalı çocuklar oldu. Başkan Tütüncü’nün, tatilde tüm öğrenci ve öğretmenlere Anadolu Oyuncak Müzesi’nin kapılarının ücretsiz olarak açılacağı müjdesinin ardından, tatilin ilk ziyaretçilerine de ev sahipliği yaptı. Kepez Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Burdur Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör ile birlikte 80 öğrenci ve velileri Antalya Anadolu Oyuncak Müzesi'ni ziyaret etti. Otobüslerle ulaşımları sağlanan öğrenciler, 13 bin oyuncağın yer aldığı müzeyi gönüllerince gezdi. Başkan Tütüncü'nün ev sahipliği ve rehberliğinde gerçekleşen gezide birbirinden özel oyuncaklar ve tarihi değere sahip özel koleksiyon parçalar çocukların ilgi odağı oldu. Çocuklar bu özel tatil hediyesi için Başkan Tütüncü'ye teşekkür etti.

TATİL BOYUNCA ÜCRETSİZ

Ara tatil hediyesine ilk kavuşan 80 öğrenci ile birlikte müzeyi gezen Başkan Hakan Tütüncü, Anadolu Oyuncak Müzesi'nin tüm öğrenci ve öğretmenlere 16-24 Kasım tarihleri arasında ücretsiz hizmet vereceğini bir kez daha duyurdu. Anadolu Oyuncak Müzesi, bünyesinde bulunan 13 bin oyuncak, nostalji sınıfı, çizgi film sineması, nostaljik kafeteryası,masalları andıran bahçesi ve her yaştan insanın kendinden bir şey bulabileceği alanları ile24 Kasım tarihine kadartüm öğretmen ve öğrencileri ücretsiz ağırlayacak. Haber Merkezi

 


Yorum Yap