Asansör güvenliği için İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Muratpaşa Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası (MMO); sayıları, çok katlı yapılaşmayla birlikte doğru orantılı olarak artan asansörlerin, can mal ve mal güvenliği açısından denetimi için, 4 yıllık protokol imzaladı

Asansör güvenliği için  İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Asansör güvenliği için İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Muratpaşa Belediyesi; asansörlerin denetlenmesi için akredite muayene kuruluşu olan Makine Mühendisler Odası Antalya Şubesi ile işbirliğine gidiyor. İki kurum arasında; çok katlı yapılaşma sonrası, hayatımıza büyük kolaylıklar getiren ancak dikkatli olunmazsa ve gerekli özen gösterilmezse üzücü kazalara yol açabilen asansörlerin denetlenmesi için protokol imzaladı. Muratpaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Başkan Ümit Uysal ve Makine Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu; Muratpaşa sınırları içerisinde bulunan asansörlerin periyodik kontrollerinin yapılmasını içeren dört yıllık protokol hakkında ortak açıklama yaptı.

CİDDİYETLE YAPILMALI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 30411 sayılı Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliğince; belediyelerin sınırları içindeki asansörlerin periyodik kontrollerini sağlamakla yükümlü olduğuna işaret eden Uysal; “Toplumumuzun can güvenliği açısından çok önemli bir görevin ciddiyetle yapılması işlemini sürdürüyoruz. Odamız; verimliliğe, etkin çalışma ve mesai kullanımına çok dikkat ederek şehrimize, belediyemize katkı sağlayacaktır. Bu inanç ve güvenle protokolümüzü yeniliyoruz” dedi.

SORUMLULUĞUNUN FARKINDAYIZ

Çalışma için kendilerine gösterilen güven için teşekkür eden Makine Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu ise şöyle konuştu; “Uzun yıllardan beri bu görevi yapmaktayız. İşin sorumluluğunun farkındayız. Bu bakımdan çok teşekkür ediyorum. Bu anlamda bu protokol Antalya halkı için çok önemlidir. Kazanacak olan Antalya’dır. Muratpaşalılardır.”

Asansör mühürlenebilecek protokole göre; denetim sırasında, MMO Asansör Kontrol Merkezi görevlilerince tespit edilen eksiklikler, Muratpaşa Belediyesi’ne bildirilecek. Muratpaşa Belediyesi; site ve apartman yöneticilerinden eksiklikleri giderilmesini isteyecek. Eksikliklerin giderilmemesi halinde ise asansör mühürlenip, sorumlular hakkında cezai işlem uygulanacak. Haber Merkezi

 

 

 


Yorum Yap