Ana caddelerde çalışma başlatıldı

Manavgat Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kasım ayı meclisinde alınan karar sonrasında devri yapılan ana caddelerde çalışma başlattı.

Ana caddelerde çalışma başlatıldı

Ana caddelerde çalışma başlatıldı

2014 yerel seçimlerinden sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğuna geçip, bu kasım ayı devam meclis toplantısında 41. gündem maddesinde oyçokluğuyla yeniden Manavgat Belediyesi'nin sorumluluğuna verilen caddelerde, Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ortak çalışma başlattı.

ZABITA EKİPLERİ DENETLEDİ

Manavgat Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, zabıta ekipleri, caddelerin sorumluluğunun tekrar alınmasının ardından vatandaşların yürümesini engelleyen kaldırım işgallerine son vermek, uygunsuz konulan ayaklı tabelaların kaldırılmasını sağlamak, dilencileri tespit ederek bölgeden uzaklaştırmak amacıyla denetim yaptı.

DÜZENLEME ÇALIŞMALARI

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise ana arterlerde bakım çalışmalarına başladı. İlk etapta, Hasan Fehmi Boztepe Caddesi, Şehit Halil İbrahim Mudul Kavşağı, Yapay Şelale Kavşağı'ndaki refüjlerde yabancı ot temizliği, budama, çim biçme ve ekim çalışmaları yaptı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise ana cadde ve kavşaklarda kaldırım tamiratı, yama, asfalt gibi çalışmalara başladı. Bu kapsamda ekipler ilk iş olarak Hasan Fehmi Boztepe Caddesi, İbrahim Sözen Caddesi ve Demokrasi Bulvarı'nda kaldırım bakımı ve onarımı işlerini yürütüyor.
SÖZEN: KONTROLÜ ELE ALDIK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, "Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kasım ayı devam meclisinde alınan karar gereği, Manavgat Belediye'mize devri yapılan ana caddelerimizde, kontrolü ele almış bulunuyoruz. Belediyemizin Zabıta Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerimiz, sabah saatlerinden itibaren, caddelerimizde denetimlere ve bakım onarım çalışmalarına başladı. Manavgat halkına layık olduğu en iyi hizmeti vermek amacıyla çalışmalarımız bugünden itibaren tüm hızıyla devam edecek" dedi. Haber Merkezi

 


Yorum Yap