Başkan Küçükkuru’dan Vali Karaloğlu hakkında ağır suçlama.. “İbradı’nın hakkını yedi”

İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, ilçenin iki önemli projesi konusunda BAKA’dan hibe kredi verilmesini onaylamayan Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nu siyasi davranmakla suçladı. Küçükkuru, “Hibe kredinin verilmemesinin tek sebebi var o da Vali Bey’in siyasi davranmasıdır. ‘AKP’nin Valisi’, CHP’li İbradı Belediyesinin hakkı olan hibenin verilmesine engel olmuştur” dedi.

Başkan Küçükkuru’dan Vali Karaloğlu hakkında ağır suçlama..   “İbradı’nın hakkını yedi”

Başkan Küçükkuru’dan Vali Karaloğlu hakkında ağır suçlama.. “İbradı’nın hakkını yedi”

Akdeniz GERÇEK’e özel açıklamalarda bulunan Küçükkuru, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun başkanlığındaki Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın(BAKA), ilçe için çok önemli olan iki proje konusunda hakkını yediğini iddia etti. İbradı’nın iki tane çok önemli projesini hayata geçirmek istediklerini kaydeden Küçükkuru, “Bunlardan birisi çok amaçlı olarak planladığımız otel olarak da kullanabilecek bölgemize özgün bir taş yapı diğeri de Ormana ile Ürünlü yolu üzerindeki karavan parkı projemizdi. İbradı olarak bizim 2 milyon liralık bu iki projeye bütçemiz yetmiyordu. Bu yüzden BAKA’dan iki proje ile ilgili hibe kredi istiyorduk. Çok umutluyduk ancak verilmediğini öğrenince adeta şok olduk. Hakkımız olan bu hibe kredi ilçemiz gelişmesi için çok önemli bir ihtiyaçtı” dedi.

“AKP’NİN VALİSİ” DEDİ

Başkan Küçükkuru, hibe kredinin verilmemesini siyasi nedenlere bağladı ve konuyla ilgili “AKP’nin Valisi” olarak nitelendirdiği Vali Münir Karaoğlu’na yüklendi. Küçükkuru şöyle konuştu: “Bölgede turizm ciddi anlamda gelişiyor ve çok önemli bir konaklama sorunu var. Biz bu projeyle alternatif turizm konusunda ihtiyaca yanıt vermek isterken BAKA’nın bu isteğimizi olumlu karşılamaması bizi son derece üzmüş, kırmış ve kızdırmıştır. Bence bu hibenin verilmemesinin tek sebebi var o da Vali Bey’in siyasi davranmasıdır. Açıkçası‘AKP’nin Valisi’, CHP’li İbradı Belediyesinin hakkı olan kredinin verilmesine engel olmuştur. Aynı şekilde BAKA’da bu konuda siyasi tutumunu ortaya koymuştur” diye konuştu. Kubilay ELDEMİRCİ


Yorum Yap