Özel Günler

HEYAD önce Anıtkabir’i sonra CHP’yi ziyaret etti

Hasta ve Engelliler ile Yakınları Hakları Derneği (HEYAD) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, Anıtkabir’i ziyaret etti ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile buluştu.

HEYAD önce Anıtkabir’i  sonra CHP’yi ziyaret etti

HEYAD önce Anıtkabir’i sonra CHP’yi ziyaret etti

Anıtkabir Komutanlığı’ndan özel izin alarak Anıtkabir’de, Atatürk mozolesine dernek başkanı Hüseyin Ayhan tarafından çelenk sunumu gerçekleştirildi. Ardından Başkan Ayhan, Anıtkabir özel defterini imzaladı. Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulunan 45 kişilik kafile daha sonra Anıtkabir’de bulunan Atatürk’ün eşyalarının sergilendiği müzeyi gezdi. Başkan Ayhan, gezinin çok verimli geçtiğini, aralarında daha önce hiç şehir dışına çıkmamış hasta, engelli ve yakınlarının da olduğunu belirterek, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli vatandaşlarımızı Anıtkabir’e getirdik. Daha önce hiç şehir dışına çıkmamış arkadaşlarımızı Ankara ile buluşturduk. Onların teşekkürleri bize yeter” dedi.

HEYAD üyelerinin ikinci durağı TBMM oldu. CHP Grup toplantısına katılan heyet, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü ve hasta, engelli ve yakınlarının karşılaştığı zorluklardan bahsetti.

Kılıçdaroğlu, engelli vatandaşların sorunlarını tek tek dinledi. Çözüm bulmak için önerilerde bulundu.Ziya Nur SEZEN

 


Yorum Yap