AİLE VE ÖĞRETMEN AKADEMİSİ ÇALIŞTAYI

Envar Okulları’nın uyguladığı Eno 4/4'lük Eğitim Modeli çerçevesinde Envar Okulları öğretmenleri ve velilerine yönelik eğitim çalışmalarına,Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Necati Cemaloğlu’nun Erdem Beyazıt Kültür Salonu’nda verdiği seminerle start verildi.

AİLE VE ÖĞRETMEN  AKADEMİSİ ÇALIŞTAYI

AİLE VE ÖĞRETMEN AKADEMİSİ ÇALIŞTAYI

Seminer, önce idareciler, sonra öğretmenlerle başlayan bir çalıştay gerçekleştirildi. Yönetimin önceden tüm öğretmelere almış olduğu Necati Cemaloğlu’nun “Eğitimin Pin Kodu” adlı kitabının da değerlendirildi. Envar’dan yapılan açıklamaya göre, gerçekleştirilen çalıştayın ardından, “Aile Akademisi” çalışmaları bünyesinde velilere yönelik 'Etkili Anne Baba Davranışlarının Pin Kodu' semineri gerçekleştirildi. Aile içi iletişimde doğru bilinen yanlışlar, başarının pin kodu, iletişim hataları gibi başlıkların ön planda olduğu seminer; çocuk yetiştirmedeki gerçek ve ütopya arasındaki farkı gözler önüne serdi. Seminer bitiminde öğretmenlere katıldıkları eğitimlerden dolayı sertifika verildi.

SERTİFİKA VERİLECEK

Envar Okulları Kurucu Temsilcisi Dr. Mehmet Karakayalı, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, Şöyle konuştu: “Veli Akademisi çalışmalarımız devam edecek. Velilerimize de Aile Akademisi bünyesinde bir takım eğitimler gerçekleştirerek sertifikalar vereceğiz. Bu çalışmalarımızın amacı, çocuk yetiştirmede farkındalık düzeylerini artırmaya yöneliktir.Bu başarılı çalıştay için Profesör Dr.Necati Cemaloğlu’na ve Envar Okulları ile kurumsal iş birliği yaparak bizlere destek olan MÜSİAD Antalya Şubesi’ne teşekkür ederim.”Haber Merkezi


Yorum Yap