Kepez’de 3 mahalleye doğal gaz geliyor

Antalya’nın en büyük ilçesi Kepez’de 68 mahalleden 23’ünde doğal gaz bulunuyor. Üç mahalleye ise gelecek yıl doğal gaz hattı döşenmeye başlanacak.

Kepez’de 3 mahalleye  doğal gaz geliyor

Kepez’de 3 mahalleye doğal gaz geliyor

Antalya’da doğal gazın kullanıldığı ilk merkez ilçe olan Kepez’de, son 11 yılda 23 mahallede 100 binden fazla konutun kapısına kadar doğal gaz getirildi. Belediye ve gaz dağıtım şirketi işbirliğiyle 2020’de, 100 bin rakamına yeni konutlar eklenecek.

Kepez Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Başkan Tütüncü, geçtiğimiz hafta gaz dağıtım şirketi Enerya temsilcileriyle 2020’de ilçesinde yapılacak doğal gaz yatırımlarının planlanmasıyla ilgili bir toplantı yapmıştı. Toplantıdan, 2020’de döneminde mülkiyet ve imar problemleri çözülen ve temel belediyecilik hizmetleri tamamlanan merkezdeki Gündoğdu, Kuzeyyaka mahalleleri ile batıdaki Ünsal Mahallesi’ne doğal gaz müjdesi çıktı. Böylece 68 mahallesi olan Kepez’de, doğal gazlı mahalle sayısı 26 olacak. Gaz dağıtım şirketi, yeni yılla birlikte 3 mahallede doğal gaz hattı döşenmesi çalışmalarını başlatacak. Kepez Belediyesi de, doğal gaz yatırımı tamamlandıktan sonra üç mahallenin yollarının asfaltını ve kaldırımını yenileyecek.

DOĞALGAZ AĞI BÜYÜYOR
Başkan Hakan Tütüncü, “Sözümüzü tuttuk ve üç mahallemizin yaşayanlarını ucuz ve temiz enerji konforuyla buluşturduk. Doğal gaz, Kuzeyyaka, Gündoğmuş ve Ünsal mahallelerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Haber Merkezi

 

 

 


Yorum Yap