Teknoloji Vadisi hayata geçiyor

BATI Akdeniz Teknokenti Teknoloji Geliştirme Bölgesi Antalya Teknokent bünyesindeki 140 firmanın yöneticileri, Teknokent yönetiminin düzenlediği yıllık istişare toplantısında bir araya geldi.

Teknoloji Vadisi  hayata geçiyor

Teknoloji Vadisi hayata geçiyor

Açılışta konuşan Genel Müdür İbrahim Yavuz, Antalya Teknokent'in 2005 yılında başladığı yolculuğuna bugün 85 Teknokent içerisinde Türkiye'nin en büyük 8'inci teknokenti konumuna gelerek sürdürdüğünü belirtti. AÜ’den yapılan açıklamaya göre, Yavuz, bu başarıda yönetimden firma çalışanlarına kadar herkesin payı olduğunu ve gün geçtikçe daha güçlü ve daha büyük bir aile haline geldiklerini vurguladı. 2019 yılı istatistiklerine, 2020 hedeflerine de değinen Yavuz, firmaların daha konforlu ve huzurlu bir ortamda çalışabilmeleri için gerçekleştirdikleri faaliyetlerle ilgili bilgi aktardı.

2020 yılında faaliyet geçmesi planlanan Antalya Teknokent Teknoloji Vadisi'nin tanıtım filminin firma yöneticilerinin ilgisine sunulduğu etkinlikte 2019 yılında yaklaşık 370 Milyon TL'lik ciroya, 30 Milyon dolarlık ihracat rakamına ulaşıldığını bildiren Yavuz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın da destekleriyle hayata geçirilmesi için son hazırlıkların gerçekleştirildiği Antalya Teknokent Teknoloji Vadisi hakkında firma yöneticilerine bilgi verdi.

Teknoloji Vadisi'nin tamamlanmasıyla Antalya'ya ve Türkiye'ye kazandırılacak katma değerin boyutlarına değinen Yavuz, 2019 yılında San Francisco, Silikon Vadisi başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışında birçok yerde inceleme yaparak hedeflerini belirlediklerini ve 2020 yılında da Dünyadaki iyi uygulamaları incelemek adına farklı çalışmalar ve ziyaretler gerçekleştireceklerini belirtti.Ayrıca Antalya Teknokent Teknoloji Vadisi için uzmanlarca bir yıllık bir fizibilite çalışması gerçekleştirdiklerini ve fizibilite raporunun sonuçlarını değerlendirdikten sonra projeyi uygulamaya aldıklarını dile getiren Yavuz, bu projenin Antalya'nın 20 yıllık Girişimcilik ve İnovasyon altyapısını oluşturacağını ifade etti..Haber Merkezi

 

 


Yorum Yap