Yardımlar yola çıktı

Antalya, Elazığ depreminin ardından Muratpaşa Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyasıyla tek yürek oldu. Battaniyeler, atkı ve bereler, ısıtıcılar, çocuk bezleri, mamalar ve bölgede ihtiyaç olabilecek daha birçok ürün belediyeye ulaştırıldı. Yapılan tasnifin ardından 3’ü gıda 2’si giyim eşyası olmak üzere 5 kamyon yardım malzemesi öğle saatlerinde Elazığ’a ulaşmak için yola çıktı.

Yardımlar yola çıktı

Yardımlar yola çıktı

Son açıklamalara göre 35 işinin hayatını kaybettiği Elazığ depreminin ardından Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyasıyla kent tek yürek oldu. Muratpaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, battaniye ve yorgandan atkı ve bereye, mont ve kabanlara, çocuk bezinden mamalara, kuru bakliyat ve uzun ömürlü sütlere, hijyen malzemelerine elektrikli ısıtıcılara Antalyalılar, deprem bölgesinde lazım olabilecek her ürünü Muratpaşa Belediyesi’nin Fener Mahallesi’nde bulunan ana hizmet binasına ulaştırdı. 

Deprem haberinin ardından teyakkuz durumunda olan Muratpaşa Belediyesi de gelen tüm yardımları makbuz karşılığında teslim alıp her ürünü ayrı ayrı tasnif edip paketledi. 100’ye yakın belediye çalışanı eşyaların tasnifi, paketlenmesi ve kamyonlara yüklenmesiyle ilgilenirken 3’ü gıda 2’si giyim eşyası olmak üzere 5 kamyon yardım öğle saatlerinde Elazığ’a ulaşmak için yola çıktı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da kamyonların hareketinden önce belediye hizmet binasına gelerek yardım çalışmalarını yerinde inceleyip bilgi aldı. Başkan Uysal, incelemelerinin ardından Antalya’dan Elazığ’a yola çıkacak şoförleri dikkatli olmaları konusunda uyardı, “Hayırlı yolculuklar” diledi. Haber Merkezi

 


Yorum Yap