7’den 70’e seferberlik

Kemer’den depremzedelere ulaştırılmak üzere toplanan yardım malzemelerinin bulunduğu TIR, Elazığ'a uğurlandı. Kendisi ve kardeşinin kazaklarını depremzedelere gönderen 5 yaşındaki Mira'nın yazdığı not ise duygulandırdı. Mira notunda, 'Size kendimin ve kardeşimin kazaklarını yolluyorum. İnşallah ısınırsınız. Sizi haberlerde izledim, sizlere çok geçmiş olsun' dedi.

7’den 70’e seferberlik

7’den 70’e seferberlik

Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremde mağdur olanlar için Kemer Kaymakamlığı öncülüğünde, Kemer Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların işbirliğinde yardım kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda portakal, bakliyat, ısıtıcı, yorgan, battaniye, giysi, halı ve kilimlerin bulunduğu TIR, Kemer Belediyesi önünde düzenlenen törenle Elazığ'a gitmek üzere hareket etti. Uğurlama törenine Kaymakam Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı DSP'li NecatiTopaloğlu, başkan yardımcıları Emin Gül ve Sebahattin Esen, meclis üyeleri, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

YENİ EŞYALAR ALINDI

Kaymakam Murtaza Dayanç, yaşanan depremin herkesi derinden üzdüğünü belirterek, 41 vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlattı. Zor zamanlardaTürk milletinin hızla birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğiniaktaranKaymakamDayanç, "Kemer'den de biryardımTIR'ıgöndermekistedik. İlk etaptabir TIR yardımmalzemesitopladık.Kaymakamlığımız, belediyemiz, siviltoplumkuruluşlarıvehalkımızındesteğiylesıfırmalzemeleralındı.Gönderilenmalzemeler, depremzedekardeşlerimizeinşallahyardımcıolur.HayatınıkaybedenvatandaşlarımızaAllah'tanrahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum" dedi.

HER ZAMAN YANLARINDAYIZ

Belediye Başkanı NecatiTopaloğlu da deprem bölgesindeki vatandaşların acısını paylaştıklarını belirterek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.Deprem de mağdur olan vatandaşlar için iki gün içerisinde bir çok yardım malzemesi toplandığına değinen BaşkanTopaloğlu, "Yardım malzemelerinin hepsini yeni aldık. İçerisinde ısıtıcı, yorgan, battaniye, bebek bezi, bakliyat ve diğer malzemeler var. Belediye ekiplerimiz, gece gündüz demeden iki gün boyunca çalıştı. Bazı çocuklarımız içinden geldiği gibi mektup yazmış. Kendi kazaklarını gönderen 5 yaşında bir kızımız var. Bunlar önemli şeyler. Acılı günlerde birbirimizin yanında olmayı seven birmilletiz.Yardımbirtarafabirlikveberaberlikiçerisindeolmakçokönemli.Biz belediye olarak her zaman yanlarında olmaya söz veriyoruz" diye konuştu.

MUTLU OLUN, ISININ

Vatandaşlardangelenyardımmalzemeleriarasındabazıçocuklarındepremmağdurlarınayazdığımektuplarvegönüllerindenkopanhediyelerinyeralmasıduygulandırdı.Depremzedelerekendisivekardeşininkazaklarınıgönderen 5 yaşındaki Mira, yanına güneş, bulutlar, çiçekler ve kız çocuğu resmini çizdiği not iliştirdi. Annesinin yazdığını söylediği notta Mira, "Size kendimin ve kardeşimin kazaklarını yolluyorum, inşallah ısınırsınız.Ben Antalya Kemer'den Mira.Ben yazmayı bilmediğim için annem yazıyor.Ben 5 yaşındayım, sizi haberler de izledim, sizlere çok geçmiş olsun. Bunu mutlu olun diye çizdim. Mira. Bu çiçekleri sizlere yolluyorum" ifadelerine yer verdi.

'DUALARIMIZ SİZİNLE'

Sıla adlı bir vatandaş ise yazdığı notta, "Sevgili Elazığ'da ki arkadaşlarım, ilk olarak üzüntümüzü belirtmek isteriz.  Çok zor bir durum biliyoruz.Hepinize çok geçmiş olsun. İnşallah çabuk toparlarsınız. Ölenlere rahmet, kalanlara başsağlığı diliyoruz. Her şeyden haberdarız ve televizyondan sizi takip ediyoruz. Bütün kanallar sizden bahsediyor ve bu bizi çok üzüyor. Sizin böyle olduğunuzu gördükçe içimiz parçalanıyor. İnşallah biraz da olsa size yardım edebilmişizdir. Dualarımız sizinle" dedi. DHA

 


Yorum Yap