Kırcami’de akaryakıt planı

Kırcami’nin henüz yapılaşmaya açılmamış bölgelerinden Yeşilova Mahallesi’ndeki iki karma kullanımlı parselin akaryakıt ve servis istasyonu alanına dönüştürülme teklifi gündeme bomba gibi düştü. Konuya ilişkin İmar Komisyonu raporunun olumlu olduğu ama grupların mecliste farklı oy kullanabileceği söyleniyor.

Kırcami’de akaryakıt planı

Kırcami’de akaryakıt planı

Kırcami bölgesindeki halen yapılaşmaya açılmamış iki parselin ticaret ve konut alanından akaryakıt ve servis istasyonu alanına dönüşmesi isteniyor. İmar Komisyonu’nun olumlu bulduğu teklife meclisin ne karar vereceği merak konusu olurken, ilçe belediyesinin bu tekliften haberinin olmadığı iddia ediliyor.

Kent merkezinde sayıları her geçen gün artan akaryakıt istasyonlarına bir yenisi de Kırcami bölgesinde geliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin saat 14.00’de yapılacak meclisinin 40. gündem maddesinde Muratpaşa ilçesi Yeşilova Mahallesi 28235 ada 7 ve 8 parselin ticaret ve konut alanından akaryakıt istasyonu alanına dönüştürülmesi teklifi karara bağlanacak. 5 Şubat 2020’de teklifi görüşen Mehmet Hacıarifoğlu Başkanlığı’ndaki İmar Komisyonu’nun 3 üyesinin toplantıya katılmaması dikkat çekerken, katılan üyelerin de oybirliğiyle teklifi uygun gördüğü öğrenildi. Karara ilişkin meslek odalarınca itiraz yapılması ya da dava açılmasının gündeme gelebileceği söyleniyor. Siyasi partilerin gruplarının da karara mecliste ret oyu verme ihtimalleri söz konusu.

 

Songül BAŞKAYA


Yorum Yap