Eğitimi bitirdiler

Antalya'da Anadolu ve Fen liseleri öğrencilerinin imam hatip lisesinde dinci bir yazarın konferansına götürülmesi, kız ve erkek öğrencilerin farklı kapılardan sokulması ve konferansta Hayati İnanç’ın “Konuşma diliniz Arapça, Farsça olsun" demesi tepki çekti.Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk,“Bunlar doğru şeyler değil ama eğitimin geldiği nokta artık budur. Artık at izi it izine karışmış durumda. Bütün bu yaşananlar eğitim artık bittiğini net olarak gösteriyor” dedi.

Eğitimi bitirdiler

Eğitimi bitirdiler

Antalya'da Anadolu ve Fen liseleri öğrencilerinin imam hatip lisesinde dinci bir yazarın konferansına götürülmesi, kız ve erkek öğrencilerin farklı kapılardan sokulması ve konferansta Hayati İnanç’ın “Konuşma diliniz Arapça, Farsça olsun" demesi tepki çekti.Adem Tolunay Anadolu Lisesi, Antalya Anadolu Lisesi ve Antalya Fen Lisesi gibi birçok liseden öğrencilerin dün 6’ncı derste Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki Hayati İnanç’ın konferansına götürülmesi öğrencilerin ve velilerin tepkisini çekti.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, yaşanan bu tür olaylara hiç şaşırmadığını söyledi.Öztürk, şöyle konuştu: “Bunlar doğru şeyler değil, ama eğitimin geldiği nokta artık budur. Artık at izi it izine karışmış durumda. Bütün bu yaşananlar eğitim artık bittiğini net olarak gösteriyor. Bu hükümet eğitimi tamamen dinselleştirmenin yolunda devam etmeye çalışıyor. Hükümet, bilimsel ve laik eğitimden tamamen vazgeçmiş durumda. Üstelik kendisinin kurtuluşunu da burada görüyor. Bu konuda il milli eğitimin ve bakanlığın bu konuda adım atması gerekiyor. Ama hala dini vakıflarla ve cemaatlerle protokol imzalanıyor. Bunu anlamak mümkün değil.” Kubilay ELDEMİRCİ

 


Yorum Yap